Yarıyıl tatilinde ailece keyifli mutfak aktiviteleri için adres: MediaMarkt

Tüketicinin en çok tercih ettiği elektronik perakendecisi MediaMarkt, yemek yaparken vazgeçilmez elektronik pişirme araç-gereçlerini sıraladı...

Yarıyıl tatilinde ailece keyifli mutfak aktiviteleri için adres: MediaMarkt
23 Ocak 2022 - 12:22
Milyonlarca öğrenci sömestre tatili ile dinlenme fırsatı bulurken şehir dışında öğrenim görenler de ailesinin yanına gitme imkanı yakaladı. Her durumda öğrencilerin evde geçirdikleri vakit ve ailece evde bir arada yemek yapma oranları da arttı. Tüketicinin en çok tercih ettiği elektronik perakendecisi MediaMarkt, yemek yaparken vazgeçilmez elektronik pişirme araç-gereçlerini sıraladı. 
 
Tüketicilerin ihtiyaç duyduğu ürünlere yönelik pek çok rehber hazırlayan MediaMarkt, böylece onların ihtiyaçlarına en doğru ürünlere yönelmelerini sağlıyor. Bu kapsamda okulların yarı yıl tatiline girmesiyle evine dönen veya evde geçirdiği vakti artan öğrencilerin aileleriyle beraber geçirecekleri keyifli mutfak aktivitelerine eşlik edecek ve en çok ihtiyaç duyacakları elektrikli aletlere yönelik bir rehber hazırladı.
 
Önce sağlık 
Günümüzde sağlıklı yaşam trendlerinin tepesinde günün herhangi bir anında yudumlanacak taze sıkılmış meyve suları geliyor. Taptaze meyvelerin suyunu sıkmak için yaşamı kolaylaştıran ürünlerin başında ise katı meyve sıkacakları, narenciye sıkacakları ve shakerlar geliyor. 
 
Meyve suyu sıkmak bu ürünlerle daha pratik
Katı meyve sıkacakları, genellikle narenciye sıkacaklarına ve shakerlara göre daha büyük boyutlu oluyor. Parçalarının yıkanabilir olması, hemen kullanacağınız termoslarının da yer alması ve damlatmama gibi özelliklerin öne çıktığı bu ürünlerde motor gücü büyük önem taşıyor. Birbirinden farklı markalardan katı meyve sıkacaklarını mağazalarında ve mediamarkt.com.tr’de tüketicilerin beğenisine sunan MediaMarkt, tercihini narenciye sıkacaklarından yana kullanacaklar için de ürün tavsiyesi veriyor. Bugün temel olarak portakal veya mandalina gibi meyvelerin suyunu sıkmak için kullanılan narenciye sıkacakları, daha ufak yapıları ve ekonomik fiyatlarıyla dikkat çekiyor. Bu kategoride ise şu ürünler ön plana çıkıyor:
Philips HR2738/00 Narenciye Sıkacağı
Goldmaster GM 7236 Narin Narenciye Sıkacağı

 
Son yılların en trend ürünleri arasında yer alan shakerlar veya kişisel blenderlar da MediaMarkt.com.tr’den tek tıkla ya da MediaMarkt mağazalarından deneyimleyerek alabileceğiniz ürünler arasında yer alıyor. Meyve suyu ve smoothie yapmanın yanı sıra özel tasarımları sayesinde hazırlanan içeceği de pratik matarası sayesinde yanınızda taşımanıza imkan sağlayan bu ürünler ulaşılabilir fiyatlı olmalarıyla da beğeni kazanıyor. MediaMarkt’ın önerdiği ürünler arasında şunlar bulunuyor:
Tefal Onthego Smoothie Blender
ARZUM AR1032 Shake'N Take Kişisel Blender

 
Kahvaltılara lezzet katacaklar
Tostlar, lezzetleriyle ve pratik yapılışlarıyla kahvaltıların öne çıkan besinleri arasında yer alıyor. Peki tost makinesi alırken neler göz önünde bulundurulmalı? MediaMarkt’ın ilgili kategori uzmanlarının verdiği bilgiye göre tost makinelerinde ideal olan dilim sayısı 4-6 arasında değişiyor. Döküm plakalı olanların önerildiği tost makinelerinde otomatik kapanan ve ayarlanabilir olanlar hayatı kolaylaştırması açısından öneriliyor.
 
Kızartmalar Türkiye’nin her bölgesinde seviliyor
Hem Türkiye’nin neredeyse her bölgesinde yapılan hem de öğrencilerin en sevdiği pişirme türlerinin başında gelen kızartmalar için artık yeni nesil air fryer ürünleri var. Sağlıklı bir yaşam için daha az ya kalori ve yağlı yemekler yapılmasını ayrıca daha az yağ kullanılmasını sağlayan bu ürünler birbirinden farklı yemeklerin yapılmasına imkan tanıyor. MediaMarkt, mağazalarında ve mediamarkt.com.tr’de Philips’in HD9650 Airfyer fritözünü ve  Tefal Actifry Extra 1Kg Yağsız Fritözünü tavsiye ediyor.
 
MediaMarkt’ta airfryer’ların yanı sıra mutfakta oldukça önemli avantajlar sağlayacak olan geleneksel fritözler de bulunuyor. Bu fritözler; farklı donanım özelliklerine, tasarım niteliklerine ve manuel/otomatik fonksiyon seçeneklerine göre değişirken iç ve dış malzemesine, ağırlığına, iç hacmine ve opsiyonel özelliklerine göre de birbirlerinden ayrılıyor. 
 
Bununla birlikte paslanmaz çelikten üretilen iç hazne, sabit ya da çıkarılabilir olabiliyor. Leke tutmayan özel dış tasarımlı fritöz modelleri, kullanım sırasında ve sonrasında konfor vadediyor. Maksimum güç değeri, yağ doldurma kapasitesi, yağ kutusu düzeneği, gözetleme penceresi, sıcaklık kontrol birimi, program sayısı gibi değişkenler, fritöz tercihinde dikkat edilen unsurların başında geliyor. Fritöz modellerinde kullanıcıya kolaylık sunmak amacıyla geliştirilen çeşitli özellikler yer alıyor. Hazneli, elektrikli, ocak üstü, program sayılı, özel gösterge birimli en çok tercih edilen seriler arasında yer alıyor.
 
Parçala, çırp, karıştır 
Mutfaklara konfor ve kolaylık getiren elektrikli ürünler arasında doğrayıcılar ve rondolar da çok kullanılan modeller olarak öne çıkıyor. Doğrayıcılar, yemek hazırlarken kullanılan gıdaları doğrarken kullanıcıya büyük kolaylık sağlıyor. Hamur işlerinden çorba yapımına kadar çok geniş bir alanda kullanılabilen rondo ve doğrayıcı modelleri mutfak işlerini daha pratik hale getiriyor. Bu kategoride de genel anlamda farklı kalınlıklarda doğrama, farklı aparatlar, dayanıklı bıçak sistemi gibi özellikler ön plana çıkıyor. Hangi ürünü seçeceğini karar veremeyenlere MediaMarkt bu ürünleri tavsiye ediyor:
Tefal Powelix Activflow Expert 1500 W Siyah Cam Hazneli Blender Seti
Braun MQ7087X S12 Blender Set

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türk Deniz Ürünleri 100'den Fazla Ülkeye İhraç Ediliyor
Türk Deniz Ürünleri 100'den Fazla Ülkeye İhraç Ediliyor
Futbolda Gerginliğin Sosyolojik Sebepleri: Taraftarlık, Ekonomi ve Medya Etkileşimi
Futbolda Gerginliğin Sosyolojik Sebepleri: Taraftarlık, Ekonomi ve...