Buca'da LGS ve YKS hızlandırma kursları başlıyor

Eğitimde fırsat eşitliği yaratmak için kentteki çocuk ve gençlere ücretsiz ders desteği sağlayan Buca Belediyesi, yarıyıl tatiline özel bir ders programı hazırladı.

Buca'da LGS ve YKS hızlandırma kursları başlıyor
22 Ocak 2022 - 15:43
Her yıl üniversite ve liseye giriş sınavlarına hazırlanan yüzlerce gence ücretsiz ders desteği veren Buca Belediyesi Aziz Nesin Bilgi ve Eğitim Merkezi’nde (BEM), ara tatil için hızlandırılmış ders programları başlıyor.

Eğitimde fırsat eşitliği yaratmak için kentteki çocuk ve gençlere ücretsiz ders desteği sağlayan Buca Belediyesi, yarıyıl tatiline özel bir ders programı hazırladı. Barış Mahallesi’ndeki Buca Belediyesi Aziz Nesin BEM’de, hem YKS hem de LGS kursları için birer hafta sürecek hızlandırma kampı planlandı.

24 OCAK’TA YKS, 31 OCAK’TA LGS PROGRAMI BAŞLIYOR
YKS’ye hazırlanan 12. sınıf öğrencileri 24 Ocak’tan itibaren hafta boyunca her gün 17.00-21.00 saatleri arasında ders tekrarları, soru çözümleri ve denemelerle sınava hazırlanacak. LGS’ye hazırlanan 8. sınıf öğrencileriyle de 31 Ocak’tan itibaren hafta içi her gün 14.10-16.40 saatleri arasında hızlandırma programı uygulanacak.

NOTLARIMIZ YÜKSELDİ
LGS kursu öğrencilerinden Celil Demirol, Aziz Nesin BEM’e geldikten sonra notlarının yükseldiğini, ara tatildeki kursları da iple çektiğini söyledi. Kursların kendisi için çok faydalı olduğunu belirten Belinay Özen ise hedefinin sınavda iyi bir puan almak olduğunu ifade etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Robotiğe meraklı dünya çocukları İzmir'de buluşacak
Robotiğe meraklı dünya çocukları İzmir'de buluşacak
İZDENİZ ile mavi yolculuk keyfi: Yaz seferleri ile Foça, Urla ve Mordoğan'ı keşfedin!
İZDENİZ ile mavi yolculuk keyfi: Yaz seferleri ile Foça, Urla ve...