Buca'da LGS ve YKS hızlandırma kursları başlıyor
Eğitimde fırsat eşitliği yaratmak için kentteki çocuk ve gençlere ücretsiz ders desteği sağlayan Buca Belediyesi, yarıyıl tatiline özel bir ders programı hazırladı.
![Buca'da LGS ve YKS hızlandırma kursları başlıyor](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2022/01/buca-da-lgs-ve-yks-hizlandirma-kurslari-basliyor.jpg)
22 Ocak 2022 - 15:43
Her yıl üniversite ve liseye giriş sınavlarına hazırlanan yüzlerce gence ücretsiz ders desteği veren Buca Belediyesi Aziz Nesin Bilgi ve Eğitim Merkezi’nde (BEM), ara tatil için hızlandırılmış ders programları başlıyor.
Eğitimde fırsat eşitliği yaratmak için kentteki çocuk ve gençlere ücretsiz ders desteği sağlayan Buca Belediyesi, yarıyıl tatiline özel bir ders programı hazırladı. Barış Mahallesi’ndeki Buca Belediyesi Aziz Nesin BEM’de, hem YKS hem de LGS kursları için birer hafta sürecek hızlandırma kampı planlandı.
24 OCAK’TA YKS, 31 OCAK’TA LGS PROGRAMI BAŞLIYOR
YKS’ye hazırlanan 12. sınıf öğrencileri 24 Ocak’tan itibaren hafta boyunca her gün 17.00-21.00 saatleri arasında ders tekrarları, soru çözümleri ve denemelerle sınava hazırlanacak. LGS’ye hazırlanan 8. sınıf öğrencileriyle de 31 Ocak’tan itibaren hafta içi her gün 14.10-16.40 saatleri arasında hızlandırma programı uygulanacak.
NOTLARIMIZ YÜKSELDİ
LGS kursu öğrencilerinden Celil Demirol, Aziz Nesin BEM’e geldikten sonra notlarının yükseldiğini, ara tatildeki kursları da iple çektiğini söyledi. Kursların kendisi için çok faydalı olduğunu belirten Belinay Özen ise hedefinin sınavda iyi bir puan almak olduğunu ifade etti.
Eğitimde fırsat eşitliği yaratmak için kentteki çocuk ve gençlere ücretsiz ders desteği sağlayan Buca Belediyesi, yarıyıl tatiline özel bir ders programı hazırladı. Barış Mahallesi’ndeki Buca Belediyesi Aziz Nesin BEM’de, hem YKS hem de LGS kursları için birer hafta sürecek hızlandırma kampı planlandı.
24 OCAK’TA YKS, 31 OCAK’TA LGS PROGRAMI BAŞLIYOR
YKS’ye hazırlanan 12. sınıf öğrencileri 24 Ocak’tan itibaren hafta boyunca her gün 17.00-21.00 saatleri arasında ders tekrarları, soru çözümleri ve denemelerle sınava hazırlanacak. LGS’ye hazırlanan 8. sınıf öğrencileriyle de 31 Ocak’tan itibaren hafta içi her gün 14.10-16.40 saatleri arasında hızlandırma programı uygulanacak.
NOTLARIMIZ YÜKSELDİ
LGS kursu öğrencilerinden Celil Demirol, Aziz Nesin BEM’e geldikten sonra notlarının yükseldiğini, ara tatildeki kursları da iple çektiğini söyledi. Kursların kendisi için çok faydalı olduğunu belirten Belinay Özen ise hedefinin sınavda iyi bir puan almak olduğunu ifade etti.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai