Tek Yürek Ankaragücü filminin çekimleri için geri sayım başladı

Milli mücadele döneminde Türkiye tarihine damga vuran kulüp şimdide Türkiye sinema tarihine damga vurmak için kolları sıvadı. İlk kez bir futbol kulübünün ve taraftarının doğrudan merkezde yer aldığı sinema filmi “Tek Yürek Ankaragücü” filminin çekimleri için geri sayım başladı.

Tek Yürek Ankaragücü filminin çekimleri için geri sayım başladı
15 Ağustos 2022 - 12:40

"TEK YÜREK ANKARAGÜCÜ" FİLMİ İÇİN OYUNCU SEÇMELERİ ANKARALILARIN YOĞUN İLGİSİYLE YAPILDI

MKE Ankaragücü; bu toprakların en köklü kulüplerinden birisi yani Namı Diğer İmalatı Harbiye Ankaragücü. 1910’da İmalatı Harbiye İşçileri tarafından kurulan kulüp 2022-2023 sezonunda yeniden süper ligde mücadele ediyor. Yeni yönetimiyle birlikte köklü mazisine çok daha yakışır vizyon ve misyonla hareket eden kulüp sportif başarılarının yanında yaptığı kültürel ve sosyal işlerle de adından sıklıkla söz ettiriyor bu sezon.

Milli mücadele döneminde Türkiye tarihine damga vuran kulüp şimdide Türkiye sinema tarihine damga vurmak için kolları sıvadı. İlk kez bir futbol kulübünün ve taraftarının doğrudan merkezde yer aldığı sinema filmi “Tek Yürek Ankaragücü” filminin çekimleri için geri sayım başladı.

Senaryosu Eyüp Coşkun tarafından yazılan filmin yönetmenliğini yine Ankara’nın yetiştirdiği ünlü yönetmen Serdar Çetinkaya yapıyor. “Kurtlar Vadisi, Kanunsuz Topraklar, Zalim İstanbul, Akif” gibi yapımlara imzasını atan ünlü görüntü yönetmeni Volkan Aslan’ın görüntü yönetmenliğini, “Malazgirt 1071, Kösem Sultan, Hacı Bayram Veli, Korkma, Hititya” gibi bir çok dönem işinde Sanat Yönetmenliği yapan Koray Fındıkçıoğlu’nun Sanat Yönetmenliğini yaptığı ve yaklaşık 110 dakika sürecek olan “Tek Yürek Ankaragücü” filminde çok sayıda yardımcı oyuncu ve figürasyon oyuncusu yer alacak. Ankara’lıların ve Ankaragücü taraftarlarının yoğun ilgi gösterdiği filmin hem günümüzde hem de dönemde geçen kısımlarında ise pek çok ünlü ismin yer alacağı biliniyor.

Filmin başrolünü ise bir dönem Ankaragücü tribünlerinde davulculuk da yapan oyunculuk eğitimini Almanya'da alıp 9 yıldır Ankara'da çok sayıda oyuncu yetiştiren Ankara Kültür Sanat Tiyatrosunun da kurucusu olan Esat Deniz Abdaloğlu üstleniyor.

Oyuncu seçmelerine 300'den fazla başvuru oldu ve oyuncuların yönetmen Serdar Çetinkaya ve ekibi ile görüşmeleri geç saatlere kadar devam etti. Filmde ana cast, yan cast ve figürasyon cast dahil yaklaşık 500 oyuncunun yer alacağı aktarıldı. Serdar Çetinkaya filmle ilgili ise şunları söyledi: İmalatı Harbiyeliler o günlerde memleketi kurtarmak için tek yürek olmuştu, bugün ise bu armanın sevdalısı olan taraftarlar 8 yaşındaki Yiğit'i yaşatmak için tek yürek olup mücadele edecek.

Filmde anadolu kulüplerinin ve tribünlerinin kardeşliğinin de altının çizildiğini ve herhangi bir futbol takımına gönül veren her taraftarın kendisini filmde bulacağını söyleyen Çetinkaya, son hazırlıkları yaptıklarını ve Eylül ayı itibariyle motor diyeceklerini aktardı. Serdar Çetinkaya son olarak; projeyi ilk günden beri ciddi şekilde sahiplenen, sürecin başarıyla tamamlanması için her türlü desteği veren MKE Ankaragücü Kulüp Başkanı Faruk Koca'ya teşekkürlerini iletirken, sayın Faruk Koca'nın da filmde oyuncu olarak bir kaç sahnede yer alacağını iletti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde "Yapay Zeka ve Akıllı Şehirler Müdürlüğü" Kuruldu!
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde "Yapay Zeka ve Akıllı Şehirler...
İtfaiyecilik mesleğine adım adım: Zorlu eğitimlerle göreve hazırlanıyorlar!
İtfaiyecilik mesleğine adım adım: Zorlu eğitimlerle göreve...