Saruhanlılı Arıcılara Bahara Hazırlık Eğitimi
Tarımsal ve kırsal kalkınmanın sağlanması amacıyla üreticilere yönelik olarak hazırladığı birbirinden farklı projelerle vatandaşlara destek olan Manisa Büyükşehir Belediyesi, arıcılara yönelik olarak başlattığı eğitimlerine devam ediyor.
![Saruhanlılı Arıcılara Bahara Hazırlık Eğitimi](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2023/01/saruhanlili-aricilara-bahara-hazirlik-egitimi.jpeg)
22 Ocak 2023 - 20:46
Manisa’yı arıcılık ve bal üretimi noktasında marka haline getirmek için çalışmalar yürüten Manisa Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda arı üreticilerine yönelik eğitimlerini de sürdürüyor. Düzenlenen eğitimler kapsamında, Saruhanlı ilçesindeki 28 arıcıya bahara hazırlık eğitimi verildi.
Tarımsal ve kırsal kalkınmanın sağlanması amacıyla üreticilere yönelik olarak hazırladığı birbirinden farklı projelerle vatandaşlara destek olan Manisa Büyükşehir Belediyesi, arıcılara yönelik olarak başlattığı eğitimlerine devam ediyor. Bu kapsamda Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekiplerince Saruhanlılı arı üreticilerine bahara hazırlık eğitimi verildi. Arıcılık Eğitmeni Hüseyin Balkaya, bahara hazırlık aşamalarının yanı sıra arıcılara merak ettikleri konular hakkında da bilgilendirmede bulundu. Eğitime katılan Saruhanlı Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Serdar Özgedik ve 28 arıcı, arılarda kış mevsiminin sağlıklı bir şekilde geçirilmesi ve bahara hazırlık süreci için oldukça önem taşıyan eğitim nedeniyle Manisa Büyükşehir Belediyesi ekiplerine ve Başkan Cengiz Ergün’e teşekkür etti.
Tarımsal ve kırsal kalkınmanın sağlanması amacıyla üreticilere yönelik olarak hazırladığı birbirinden farklı projelerle vatandaşlara destek olan Manisa Büyükşehir Belediyesi, arıcılara yönelik olarak başlattığı eğitimlerine devam ediyor. Bu kapsamda Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekiplerince Saruhanlılı arı üreticilerine bahara hazırlık eğitimi verildi. Arıcılık Eğitmeni Hüseyin Balkaya, bahara hazırlık aşamalarının yanı sıra arıcılara merak ettikleri konular hakkında da bilgilendirmede bulundu. Eğitime katılan Saruhanlı Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Serdar Özgedik ve 28 arıcı, arılarda kış mevsiminin sağlıklı bir şekilde geçirilmesi ve bahara hazırlık süreci için oldukça önem taşıyan eğitim nedeniyle Manisa Büyükşehir Belediyesi ekiplerine ve Başkan Cengiz Ergün’e teşekkür etti.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai
YORUMLAR