Salihli'de Yıllardır Süren Sorun Çözüme Kavuştu: İmarlı Arsalar İnşaat İçin Serbest!

Salihli Belediyesi'nden Önemli Açıklama: Salihli'de uzun yıllardır devam eden ve vatandaşların imarlı arsalarında inşaat yapamamasına neden olan Devlet Su İşleri (DSİ) mülkiyetindeki araziler ile ilgili sorun kalıcı olarak çözüme kavuşturuldu.

Salihli'de Yıllardır Süren Sorun Çözüme Kavuştu: İmarlı Arsalar İnşaat İçin Serbest!
11 Haziran 2024 - 16:26

Salihli Belediyesi'nden Önemli Açıklama: Salihli'de uzun yıllardır devam eden ve vatandaşların imarlı arsalarında inşaat yapamamasına neden olan Devlet Su İşleri (DSİ) mülkiyetindeki araziler ile ilgili sorun kalıcı olarak çözüme kavuşturuldu.

Salihli Belediye Başkanı Mazlum Nurlu, Salihli ilçesinde uzun yıllardır devam eden önemli bir sorunu çözüme kavuşturduklarını duyurdu. Kırveli, Keli, Sarıpınar, Adala, Taytan, Durasıllı ve Yılmaz mahallelerinde, Devlet Su İşleri (DSİ) mülkiyetinde bulunan alanlar nedeniyle vatandaşların imarlı arsalarında inşaat yapamaması sorununa çözüm bulundu.

Başkan Mazlum Nurlu, göreve başladığı günden itibaren bu sorun üzerinde kararlılıkla çalıştıklarını belirterek, 10 Haziran 2024 tarihinde İzmir DSİ 2. Bölge Müdürlüğü ile birlikte bu sorunu kalıcı olarak çözecek anlaşmayı imzaladıklarını açıkladı. Bu çözümle birlikte, mağdur olan vatandaşların imarlı arsalarında artık inşaat yapabileceklerini ve haklarını kullanabileceklerini ifade etti.

Başkan Nurlu, halkın sorunlarını çözmeye ve yanlarında olmaya devam edeceklerini vurgulayarak, modern şehircilik anlayışını ve vatandaşların haklarını koruma ilkelerini sürdüreceklerini belirtti. Var güçleriyle çalışarak Salihli'yi daha yaşanabilir bir şehir haline getireceklerini sözlerine ekleyen Başkan Nurlu, emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara, özellikle İzmir DSİ 2. Bölge Müdürlüğü'ne teşekkürlerini ileterek, çözümün Salihli için hayırlı olmasını diledi.


Başkan Mazlum Nurlu'nun imzasıyla Salihli Belediyesinden yapılan yazılı açıklama şöyle: 

"Saygıdeğer Salihli Halkı,Salihli ilçemiz sınırları içerisinde bulunan Kırveli, Keli, Sarıpınar, Adala, Taytan, Durasıllı ve Yılmaz mahallelerimizde uzun yıllardır devam eden önemli bir sorunu kalıcı olarak çözüme kavuşturmuş bulunmaktayız. Devlet Su İşleri (DSİ) mülkiyetinde kalan alanlar nedeniyle vatandaşlarımız, imarlı arsalarında inşaat yapamamaktaydı. Bu durum, hem modern şehircilik anlayışımıza aykırı hem de halkımızın hak kaybına uğramasına sebep oluyordu. Göreve başladığımız ilk günden itibaren, bu önemli sorun üzerinde kararlılıkla çalışmalara başladık. Nihayetinde, 10 Haziran 2024 tarihinde, İzmir DSİ 2. Bölge Müdürlüğü ile birlikte, bu sorunu kalıcı olarak çözecek imzaları attık. Bugün itibarıyla, bu sorun tamamen giderilmiş olup, mağdur olan vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla imarlı arsalarına inşaat yapabileceklerdir. Böylece, hakları olan sağlıklı yeni yapılara kavuşabilecekler. Salihli Belediyesi olarak, her zaman halkımızın sorunlarını çözmeye, onların yanında olmaya devam edeceğiz. Modern şehircilik anlayışımızı ve vatandaşlarımızın haklarını koruma ilkemizi sürdürerek, Salihli’yi daha yaşanabilir bir şehir haline getirmek için var gücümüzle çalışacağız. Bu vesileyle, emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara, özellikle İzmir DSİ 2. Bölge Müdürlüğü’ne teşekkürlerimizi sunar, halkımıza hayırlı olmasını dilerim. Saygılarımla, Salihli Belediye Başkanı Mazlum Nurlu." 

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Palandöken'den Dizi Sektörüne Çağrı: Kültürümüzü ve Yöresel Ürünlerimizi Tanıtalım
Palandöken'den Dizi Sektörüne Çağrı: Kültürümüzü ve...
Engelleri Aşan Yolculuk: Yaz Boyunca Mordoğan ve Foça'ya Ücretsiz Gemi Turu
Engelleri Aşan Yolculuk: Yaz Boyunca Mordoğan ve Foça’ya...