MTM, magazin dünyasının Nisan ayı raporunu açıkladı

Medya Takip Merkezi (MTM), magazin dünyasının Nisan ayı raporunu açıkladı. Raporda, magazin camiasında ay boyunca gündemi oluşturan gelişmeler ve en çok konuşulan ünlü isimler belirlendi.

MTM, magazin dünyasının Nisan ayı raporunu açıkladı
12 Mayıs 2021 - 15:28

Nisan ayının en çok konuşulan magazin ünlüleri belli oldu!

Medya Takip Merkezi (MTM), magazin dünyasının Nisan ayı raporunu açıkladı. Raporda, magazin camiasında ay boyunca gündemi oluşturan gelişmeler ve en çok konuşulan ünlü isimler belirlendi. İşte MTM’nin, Magazin Gazetecileri Derneği için hazırladığı araştırmasının detayları…

Magazin ve sanat dünyası, birbirinden çarpıcı gelişmelerin yaşandığı Nisan ayını geride bıraktı. MTM tarafından yapılan medya araştırmasına göre; Nisan ayının en popüler ismi, yarışma programı Survivor ve Erzurum’a kurduğu fabrika ile adından söz ettiren Acun Ilıcalı oldu. Listenin 2. Sırasında ise katıldığı program ve sosyal medya fotoğrafları ile gündem olan Defne Samyeli yer aldı.

Defne Samyeli'nin New York pozları çok konuşuldu
Magazin dünyasında adından sıkça söz ettiren Defne Samyeli, tatil için gittiği New York'ta yaptığı sosyal medya paylaşımlarıyla medyanın ilgi odağı oldu. Broadway sokaklarında, deri kıyafetleriyle verdiği pozlar, sosyal medyada da çok konuşuldu. Geçtiğimiz ay İbo Show'a katılarak, kıyafeti ve sesi ile medyaya damga vuran Defne Samyeli, Twitter’da da yorum konusu oldu.  Kızı Deren Talu'nun da magazin gündeminde adından söz ettirdiği ünlü isim 5 bin 409 haber ile magazin dünyasında Nisan ayında en çok konuşulan ikinci kişi oldu.

Müge Anlı yine gündemdeydi
Listenin üçüncü sırasında, sunduğu programdaki vakalar ve gün yüzüne çıkardığı gerçeklerle gündeme gelen Müge Anlı yer aldı. Müge Anlı Nisan ayı boyunca toplam 3 bin 889 habere konu olmayı başarıp adını listenin üçüncü sırasına yazdırdı.

Haber ve paylaşımları arttıran set aşkı!
'Sen Çal Kapımı' dizisi
nde başrolde oynayan Kerem Bursin ile Hande Erçel geçtiğimiz ayın en çok konuşulan çifti oldu. Gazetecilerin aşk söylentileri ile ilgili ısrarlı soruları üzerine, "Aşk olduğunda haberiniz olacak…"  yanıtı ile açık kapı bıraktılar. Söylentileri yalanlamayan çiftin, beraber gittikleri Maldivler tatili gündeme bomba gibi düştü ve ardından itiraf geldi. Murat Dalkılıç'tan ayrıldıktan sonra adı aşk dedikodularına karışan Hande Erçel'in, yaklaşık bir aydır Murat Akdoğan ile birlikte olduğu iddia edilmişti. Geçtiğimiz ay magazin camiasında isimlerini sıklıkla duyduğumuz Kerem Bursin 3 bin 436 haber ile listenin dördüncü, Hande Erçel ise, 3 bin 092 adet haber ile listenin 6. Sırasında yer aldı.

Ebru Gündeş ve Reza Zarrab boşanmasında Hadise iddiaları!
Ünlü şarkıcı Ebru Gündeş 11 yıldır evli olduğu iş insanı Reza Zarrab’tan boşandı. Olaylı boşanmanın ardında Şarkıcı Hadise’nin yer aldığı iddiaları magazin dünyasında çok konuşuldu. Hadise, konuyla ilgili yaptığı açıklamada iddiaları kesin bir dille yalanlarken, Ebru Gündeş ise henüz herhangi bir açıklama yapmadı. Boşanma davası, ihanet iddialarının basına yansımasının ardından Zarrab’ın anlaşmalı boşanmayı kabul etmesiyle kısa sürede sonuçlandı. Boşanmaya ihanet iddiaları karışınca haber basında oldukça fazla yer aldı. Magazin dünyasında çok konuşulan olayın ardından; Ebru Gündeş’in 2 bin 496, Hadise’nin ise, 2 bin 594 adet haberi medyaya yansıdı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir Kitap Fuarı başladı
İzmir Kitap Fuarı başladı
Marble İzmir-Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı 29'uncu kez kapılarını açtı
Marble İzmir-Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı...