Manisa TSO Japon Yatırımcıyı Ağırladı

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (Manisa TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz, Japonya merkezli Techno Associe şirketinin Çekya’da faaliyet gösteren fabrikasının Genel Müdürü Kenichiro Iwano’u makamında ağırladı.

Manisa TSO Japon Yatırımcıyı Ağırladı
21 Aralık 2020 - 13:26
Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (Manisa TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz, Japonya merkezli Techno Associe şirketinin Çekya’da faaliyet gösteren fabrikasının Genel Müdürü Kenichiro Iwano’u makamında ağırladı. Ziyarette Manisa’da faaliyet gösteren firmalar ile tedarik zinciri kurulması hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. 

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine yeni pazar alanları yaratmak ve Manisa İş Dünyasına yeni iş bağlantıları kurmak adına çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Pandemi dönemi olmasına rağmen yabancı heyet temsilcileri ile gerek videokonferans yoluyla gerek ise Covid-19 önlemleri alınarak yapılan yüz yüze görüşmeler ile Manisa Ticaret ve Sanayi Odası ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor. Bu bağlamda Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz, Japonya merkezli Techno Associe şirketinin Çekya’da faaliyet gösteren fabrikasının Genel Müdürü Kenichiro Iwano’u makamında ağırladı. Manisa TSO Hizmet Binasında gerçekleşen ziyarette Zafer Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi Koordinatör Vekili Cansu Uyar, Zafer Kalkınma Ajansı Yatırım Uzmanı Mustafa Coşkun ve Manisa TSO Kurumsallaşma ve Devlet Destekleri Temsilcisi Mehmet Can Çakar hazır bulundular.

BAŞKAN YILMAZ; “ÜYELERİMİZE YENİ PAZARLAR YARATMAK ADINA ÖNEMLİ BİR ZİYARET”
Yabancı sermayenin ülke ekonomimiz açısından çok önemli olduğunu ifade eden Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz; “2020 yılı hepimiz için zor geçiyor. Malum pandemi dönemi tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de olumsuzluklara yol açtı. Ama pandeminin yarattığı tüm olumsuzluklara rağmen Manisa güçlü sanayisi ile üretmeye, katma değer yaratmaya devam etti. Üyelerimiz özverili şekilde çalışmalarını sürdürdü. Biz oda olarak bu süreçte yaptığımız görüşmeler ile üyelerimize yeni pazarlar yaratmak adına büyük çalışmalar yaptık. Özellikle Afrika ülkeleri ve Türki Cumhuriyetler ile yaptığımız görüşmeler ile arz ve talep doğrultusunda üyelerimize yeni pazar alanları yaratmaya çalıştık. Bugün de Japonya’nın köklü şirketlerinin başında yer alan Techno Associe şirketinin Çekya’da faaliyet gösteren fabrikasının Genel Müdürü Kenichiro Iwano’yu odamızda ağırladık. Türkiye ve Japonya arasında tarihe dayanan köklü bağlar vardır. İki ülke halkı da birbirlerine sempati ile bakarlar. Ayrıca Manisa’mızda faaliyet gösteren Mitsubishi Electric, Sumika Polymer Compounds, İnci GS Yuasa Akü, Sarten Ambalaj ve TOYO Matbaa Mürekkepleri gibi %100 Japon veya Japon sermayesi ortaklı firmalar yer almaktadır. Biz Manisa İş Dünyası olarak yeni yatırımlara, yeni satış alanlarına kapımız sonuna kadar açık. Manisa’mız OSB’leri ile dünyanın gözde yatırım kentleri arasında yer alıyor. Bugün de ne adımlar atabiliriz ne yapabiliriz bunları konuştuk. Olumlu bir görüşme gerçekleştirdik. Özellikle beyaz eşya ve otomotiv yan sanayi sektöründe faaliyet gösteren üyelerimiz hakkında bilgi alışverişinde bulunduk.” dedi.

“TÜRKİYE CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELDİ”
Sözlerine devam eden Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz; “Pandemi dönemin getirdiği zorluklar kadar yarattığı fırsatlarda var. Bu açıdan Techno Associe Group gibi büyük firmalar tedarik zincirlerini Asya’dan Türkiye kaydırmak istiyor. Çünkü Türkiye onlar için güvenilir bir liman. Pandemi ile birlikte sanayimiz tedarik zinciri kapsamında cazibe merkezi haline geldi. Bu konuda Kenichiro Iwano ile detaylı olarak konuştuk. Firmalarımız hakkında bilgiler verdik. Firmalarımız ile yapılacak anlaşmalar ile Manisa İş Dünyasının ihracat hacmini arttırmak istiyoruz. Bu açıdan her iki taraf içinde çok olumlu ve verimli bir görüşme oldu. Manisa’da güçlü bir tedarik zinciri oluşturup firmalarımıza destek olmak istiyoruz. Önümüzde ki günlerde somut adımlar atıp üyelerimize yeni pazarlar yaratacağız” dedi.

TECHNO ASSOCİE JAPONYA’DA VE DÜNYA GENELİNDE 11 ÜLKEDE FAALİYET GÖSTERİYOR
Techno Associe Group Japonya'da 28 fabrikası ve dünya çapında 11 ülkede 23 fabrikası bulunmaktadır. Japonya’nın köklü firmalarının başında yer alan Techno Associe Group Kuzey Amerika’da ABD ve Meksika, Avrupa’da Çekya ve Almanya, Asya’da ise Tayvan, Singapur, Tayland, Endonezya, Çin, Vietnam, Malezya’da toplamda 51 fabrika ile müşterileri hizmet vermektedir. 1804 Osaka'nın Nagahoribashi bölgesinde pirinç metal işleme faaliyeti ile kurulan günümüze kadar faaliyetlerine aralıksız devam eden Techno Associe Group, Manisa Ticaret ev Sanayi Odası ev sahipliği ile Manisa Sanayisi hakkında bilgi aldı. 
Toplantının ardından Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz günün anısına Manisa’mıza özgü hediyeleri Kenichiro Iwano’ya takdim etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
0-4 Yaş Arası Çocuk Sahibi Annelere Ücretsiz Ulaşım!
0-4 Yaş Arası Çocuk Sahibi Annelere Ücretsiz Ulaşım!
Uluslararası İletişim Günleri'nde "Dijital Eşitsizlik ve Veri Sömürgeciliği" konuşuldu
Uluslararası İletişim Günleri'nde “Dijital Eşitsizlik ve Veri...