Manisa Kurtuluş Müzesi'nin yapım çalışmaları devam ediyor
Milli ve manevi değerlere büyük önem veren Manisa Büyükşehir Belediyesinin, Cumhuriyetin 100. yılı nedeniyle hazırladığı özel projede inşaat çalışmaları hızla devam ediyor.
![Manisa Kurtuluş Müzesi'nin yapım çalışmaları devam ediyor](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2023/04/manisa-kurtulus-muzesi-nin-yapim-calismalari-devam-ediyor.jpg)
09 Nisan 2023 - 12:52
Bu Müze, Küllerinden Doğan Şehrin Geçmişini Anlatacak
Ulu Önder Atatürk’ün mirası olan Cumhuriyetin 100. yılı anısına özel olarak Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Manisa Kurtuluş Müzesi projesinde inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. Projedeki inşaat çalışmalarında son durumu paylaşan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Müzenin panorama alanının temel demir imalatları tamamlanmış ve temel beton dökümü yapılmıştır” dedi.
Milli ve manevi değerlere büyük önem veren Manisa Büyükşehir Belediyesinin, Cumhuriyetin 100. yılı nedeniyle hazırladığı özel projede inşaat çalışmaları hızla devam ediyor.
Çanakkale Şehitleri Anıtı ve Atatürk Sergi Salonu’nun yanındaki alanda yapımı süren “Manisa Kurtuluş Müzesi” Manisa halkının Yunan işgali öncesi, esnası ve sonrasında yaşadıklarını ve verdiği destansı kurtuluş mücadelesini yansıtacak. İnşaat çalışmaları hakkında bilgi veren projenin önemine değinen Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Şanlı tarihe sahip olan Cumhuriyetimizin ilk asrını tamamlıyor, yeni yüzyıla adım atıyoruz. Biz de, Ulu Önder Atatürk’ün mirası olan Cumhuriyetin 100. yılı anısına özel olarak Manisa Kurtuluş Müzesi projesini hazırladık. Bu projemizde, Manisa halkının Yunan işgali öncesi, esnası ve sonrasında verdikleri destansı kurtuluş mücadelesini yansıtacağız. Bunun yanı sıra, kahraman atalarımızın aziz hatıralarını yaşatacağız” dedi.
Projede son durumu paylaştı
Projedeki inşaat çalışmalarında son durumu paylaşan Başkan Ergün, “Fore kazık imalatlarının tamamlanmasının ardından kazı çalışması bitirildi. Müzenin panorama alanının temel demir imalatları tamamlanmış ve temel beton dökümü yapılmıştır” dedi.- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai
YORUMLAR