Manisa Büyükşehir'den Dünya Standartlarına Uygun Arama Kurtarma Ekibi
Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'nın, ulusal ve uluslararası oluşabilecek felaketlere müdahale edebilmek amacıyla bünyesinde oluşturduğu 50 kişilik arama kurtarma ekibi eğitimlere başladı.
![Manisa Büyükşehir'den Dünya Standartlarına Uygun Arama Kurtarma Ekibi](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2022/06/manisa-buyuksehir-den-dunya-standartlarina-uygun-arama-kurtarma-ekibi.jpeg)
10 Haziran 2022 - 22:24
Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'nın, ulusal ve uluslararası oluşabilecek felaketlere müdahale edebilmek amacıyla bünyesinde oluşturduğu 50 kişilik arama kurtarma ekibi eğitimlere başladı. 8 günlük eğitimin ardından hem yazılı hem de uygulamalı sınavı başarı ile tamamlayan ekipteki tüm personeller hafif arama kurtarmacı olmaya hak kazandı. Gerçekleştirilecek ikinci aşama eğitimlerin ardından ekip orta düzey arama kurtarma personeli olmaya hak kazanacak.
Manisalıların mal ve can güvenliği için 7/24 görev başında olan Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, ulusal ve uluslararası oluşabilecek felaketlere müdahale edebilmek amacıyla bünyesindeki itfaiyecilerden oluşturduğu 50 kişilik arama kurtarma ekibine eğitim faaliyetleri düzenliyor. İnsarag standartlarında yapılan eğitim, Manisa AFAD eğitmenlerinden Murat Senger eğitmenliğinde gerçekleştirildi. 8 gün süren eğitimin ardından hem yazılı hem de uygulamalı sınavı, arama kurtarma eğitimine katılan tüm personeller başarı ile tamamladı. İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde oluşturulan 50 kişilik ekibin başarı ile geçtikleri eğitimin ardından insarag standartlarına göre hafif arama kurtarmacı olduğunu belirten Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal, "Önümüzdeki haftalarda eğitimlerimiz devam edecek. Gerçekleştirilecek ikinci aşama eğitimlerin ardından ekibimiz orta düzey arama kurtarma personeli olmaya hak kazanacaklar.
Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı olarak Manisa AFAD'a ve AFAD İl Müdürü Güray Karakaya'ya teşekkür ederiz" ifadelerini kullandı.
Manisalıların mal ve can güvenliği için 7/24 görev başında olan Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, ulusal ve uluslararası oluşabilecek felaketlere müdahale edebilmek amacıyla bünyesindeki itfaiyecilerden oluşturduğu 50 kişilik arama kurtarma ekibine eğitim faaliyetleri düzenliyor. İnsarag standartlarında yapılan eğitim, Manisa AFAD eğitmenlerinden Murat Senger eğitmenliğinde gerçekleştirildi. 8 gün süren eğitimin ardından hem yazılı hem de uygulamalı sınavı, arama kurtarma eğitimine katılan tüm personeller başarı ile tamamladı. İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde oluşturulan 50 kişilik ekibin başarı ile geçtikleri eğitimin ardından insarag standartlarına göre hafif arama kurtarmacı olduğunu belirten Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal, "Önümüzdeki haftalarda eğitimlerimiz devam edecek. Gerçekleştirilecek ikinci aşama eğitimlerin ardından ekibimiz orta düzey arama kurtarma personeli olmaya hak kazanacaklar.
Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı olarak Manisa AFAD'a ve AFAD İl Müdürü Güray Karakaya'ya teşekkür ederiz" ifadelerini kullandı.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai