Efes Tarlası Yaşam Köyü'nde mantarcılık eğitimi
Efes Tarlası Yaşam Köyü’nde İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği Eğitimi düzenlendi.
![Efes Tarlası Yaşam Köyü'nde mantarcılık eğitimi](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2022/06/efes-tarlasi-yasam-koyu-nde-mantarcilik-egitimi.jpg)
10 Haziran 2022 - 22:19
Efes Tarlası Yaşam Köyü’nde İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği Eğitimi düzenlendi. Efes Tarlası Yaşam Köyü Haziran ayı takviminin ilk eğitiminin ardından 23 katılımcıya sertifikaları verildi.
Efes Selçuk Belediyesi ile İzmir Ziraat Mühendisleri Odası arasında imzalanan protokol kapsamında Efes Tarlası Yaşam Köyü’nde üreticilere ve üretici olmak isteyen bireylere yönelik eğitimler devam ediyor. Yaşam Köyü’nün Haziran ayı eğitim takvimi kapsamında ilk olarak İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği Eğitimi düzenlendi. Ege Üniversitesi Bergama Meslek Yüksekokulu Mantarcılık Programı Öğretim Görevlisi Dr. Mehmet Çetin tarafından verilen eğitimde Pleuratus (İstiridye) mantarının tanımı, dünya ve Türkiye’de mantarcılığın durumu, Pleuratus (İstiridye) mantarın üretim şekilleri, yetiştirmede karşılaşılan zorluklar, problemler ve hastalıklar gibi konu başlıklarında katılımcılara bilgi verdi.
Eğitimin tamamlanmasının ardından katılımcılara sertifikaları verildi. Efes Tarlası Yaşam Köyü Toprak Okulu’nda düzenlenecek eğitimler 17 Haziran’da Tıbbi – Aromatik Bitkilerin Üretimi Eğitimi, 24 Haziran’da Arıcılık Eğitimi ile devam edecek.
Efes Selçuk Belediyesi ile İzmir Ziraat Mühendisleri Odası arasında imzalanan protokol kapsamında Efes Tarlası Yaşam Köyü’nde üreticilere ve üretici olmak isteyen bireylere yönelik eğitimler devam ediyor. Yaşam Köyü’nün Haziran ayı eğitim takvimi kapsamında ilk olarak İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği Eğitimi düzenlendi. Ege Üniversitesi Bergama Meslek Yüksekokulu Mantarcılık Programı Öğretim Görevlisi Dr. Mehmet Çetin tarafından verilen eğitimde Pleuratus (İstiridye) mantarının tanımı, dünya ve Türkiye’de mantarcılığın durumu, Pleuratus (İstiridye) mantarın üretim şekilleri, yetiştirmede karşılaşılan zorluklar, problemler ve hastalıklar gibi konu başlıklarında katılımcılara bilgi verdi.
Eğitimin tamamlanmasının ardından katılımcılara sertifikaları verildi. Efes Tarlası Yaşam Köyü Toprak Okulu’nda düzenlenecek eğitimler 17 Haziran’da Tıbbi – Aromatik Bitkilerin Üretimi Eğitimi, 24 Haziran’da Arıcılık Eğitimi ile devam edecek.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai