Karşıyaka'da Atatürk'ün çocuklarını bayram coşkusu sardı
Pandemi nedeniyle bu yıl 23 Nisan’da geniş katılımlı etkinlikler yapılamadı ancak Karşıyakalı çocuklar Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı evlerinde, okullarında ve parklarda coşkuyla kutladı.
![Karşıyaka'da Atatürk'ün çocuklarını bayram coşkusu sardı](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2021/04/karsiyaka-da-ataturk-un-cocuklarini-bayram-coskusu-sardi.jpg)
23 Nisan 2021 - 10:57
Pandemi nedeniyle bu yıl 23 Nisan’da geniş katılımlı etkinlikler yapılamadı ancak Karşıyakalı çocuklar Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı evlerinde, okullarında ve parklarda coşkuyla kutladı. Karşıyaka Belediyesi’ne bağlı 5 anaokulunun tamamında törenler gerçekleştirildi. Öğrenciler hazırladıkları özel programlarla hem 23 Nisan’ı kutladı hem de Ulu Önder Atatürk’ü sevgi, saygı ve minnetle andı. Okul bahçelerini bu anlamı gün için özel olarak süsleyen çocuklar; törelerde şiir ve şarkılar seslendirdi, gösteriler sundu.
PARKTA ŞÖLEN
Bahçelievler’deki Ercan Gür Parkı’nda da Karşıyaka Belediyesi ve mahalle sakinlerinin katkılarıyla renkli bir bayram kutlaması yapıldı. Vatandaşlar parkı balonlarla süslerken, belediye ekipleri de çevreyi Türk Bayrakları ile donattı. Atatürk resimli tişörtler giyen çocuklar, hep bir ağızdan marşlar söyleyip 23 Nisan’ın coşkusunu paylaştı. Miniklere vatandaşlar ve belediye tarafından hediyeler de dağıtıldı.
UÇURTMA ŞENLİĞİ
Ayrıca Karşıyaka Belediyesi sahilde bir uçurtma şenliği gerçekleştirdi. Çeşitli ülkelerin bayraklarından oluşan uçurtmalar uçuran çocuklar keyifli anlar yaşadı. Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay “Pandemi nedeniyle dünya çocuklarını misafir edemedik ama bayraklarını Karşıyaka’mızın semalarında dalgalandırdık. Yaşasın 23 Nisan!” diyerek, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ve TBMM’nin kuruluşunun 101. yılını kutladı.
PARKTA ŞÖLEN
Bahçelievler’deki Ercan Gür Parkı’nda da Karşıyaka Belediyesi ve mahalle sakinlerinin katkılarıyla renkli bir bayram kutlaması yapıldı. Vatandaşlar parkı balonlarla süslerken, belediye ekipleri de çevreyi Türk Bayrakları ile donattı. Atatürk resimli tişörtler giyen çocuklar, hep bir ağızdan marşlar söyleyip 23 Nisan’ın coşkusunu paylaştı. Miniklere vatandaşlar ve belediye tarafından hediyeler de dağıtıldı.
UÇURTMA ŞENLİĞİ
Ayrıca Karşıyaka Belediyesi sahilde bir uçurtma şenliği gerçekleştirdi. Çeşitli ülkelerin bayraklarından oluşan uçurtmalar uçuran çocuklar keyifli anlar yaşadı. Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay “Pandemi nedeniyle dünya çocuklarını misafir edemedik ama bayraklarını Karşıyaka’mızın semalarında dalgalandırdık. Yaşasın 23 Nisan!” diyerek, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ve TBMM’nin kuruluşunun 101. yılını kutladı.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai