Karşıyaka Belediyesi'nde taşkın alarmı
Afet şartları nedeniyle saat 02.30 itibarıyla alarm durumuna geçen Karşıyaka Belediyesi; Ulaşım Hizmetleri ve Fen İşleri Müdürlüklerinin personel ve araçları ile “acil müdahale ekipleri” oluşturdu.
![Karşıyaka Belediyesi'nde taşkın alarmı](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2023/11/karsiyaka-belediyesi-nde-taskin-alarmi.jpeg)
26 Kasım 2023 - 21:56
İzmir’de etkili olan yoğun sağanak yağış ve fırtına ile birlikte deniz seviyesinin yükselmesi sonucu Karşıyaka'nın sahile yakın olan bazı bölgelerinde su baskınları meydana geldi.
Afet şartları nedeniyle saat 02.30 itibarıyla alarm durumuna geçen Karşıyaka Belediyesi; Ulaşım Hizmetleri ve Fen İşleri Müdürlüklerinin personel ve araçları ile “acil müdahale ekipleri” oluşturdu. Su baskını yaşayan vatandaşların Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne yaptığı ihbarlar, aralıksız olarak bu ekiplere iletildi. Kanal araçları, kepçeler, 8 dalgıç pompası ve 30 görevli ile su baskınlarına hızla müdahale sağlandı.ZEMİN KATLARDA SU TAHLİYESİ YAPILDI
Yoğunlukla Bostanlı, Mavişehir, Donanmacı, Aksoy, Yalı ve Alaybey mahallelerinden gelen yardım çağrılarına tek tek yanıt veren görevliler, zemin katlardan su tahliyesi yaptı. Sokaklardan ve otoparklardan araçlarla sular çekildi. Ayrıca afetten etkilenen bölgelerden ayrılmak isteyen yurttaşların transferinin yanı sıra, 500 haneye ekmek dağıtıldı, 20 evin genel alışveriş talebi karşılandı, 2 evin su ihtiyacı karşılandı. Yardım hattına gelen taleplere ivedilikle cevap verilmeye devam ediliyor.“MÜDAHALE VE DESTEĞİMİZ SÜRECEK”
Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “İzmir’in tüm sahil bölgelerinde yaşanan doğal afet, ne yazık ki Karşıyaka’mızı da etkiledi. Çok erken saatlerden bu yana alarm durumuna geçerek büyük bir gayretle su baskınlarına müdahale ettik. Baskınlara kurduğumuz özel ekipler ile müdahale sağlarken, her türlü şikâyet ve talep için acil müdahale hattı oluşturduk. Mağdur olan yurttaşlarımıza elimizden gelen tüm desteği vermeye devam edeceğiz. Hepimize geçmiş olsun” dedi.- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai
YORUMLAR