İzmirCon 2024 oyun tutkunu gençleri bir araya getirdi

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ ve Kule Sakinleri Derneği iş birliğiyle geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen İzmirCon’24, fuarizmir D Hol’de gerçekleştirildi.

İzmirCon 2024 oyun tutkunu gençleri bir araya getirdi
06 Mayıs 2024 - 14:20
Oyun tutkunları, fuarizmir’de düzenlenen İzmirCon 2024 etkinliğinde bir araya geldi. İzmirCon’da Cosplay etkinlikleri, FRP oyunları, masaüstü savaş oyunları, minyatür oyunları ve kutu oyunları yer aldı. Oyun tutkunları; masa oyunlarının tadını çıkarıp masaüstü oyunlarının nasıl oynandığını öğrenirken birbirinden eğlenceli turnuvalara ve söyleşilere de katıldı. 
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ ve Kule Sakinleri Derneği iş birliğiyle geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen İzmirCon’24, fuarizmir D Hol’de gerçekleştirildi. İki gün boyunca devam eden etkinlikte; Cosplay Yarışması ve etkinlikleri, FRP oyunları, kutu oyunları, minyatür oyun tanıtımları ve Devrim Kunter, Şeyda Aydın ile Nevzat Kaya söyleşileri yer aldı. Alana kurulan stantlarda da FRP oyunlarına ait kitaplar, hobi eşyaları ve fantastik evrene dair eşyalar ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Gerçekleşen ödüllü Cosplay Yarışması'nda; oyun, anime ya da film karakterlerinin kostümlerini giyen yarışmacılar, deneyimli cosplayerlardan oluşan jüri üyelerinin karşısında hem kostümlerini sergileyip hem de büründükleri karakterleri canlandırdı. 
 
Yarışmada, birincilik ödülü Hazbin Hotel serisinden Alastor cosplayi, ikincilik ödülü Arcane serisinden Jinx cosplayi, üçüncülük Pit Kid serisinden Icarus cosplayi, jüri özel ödülü ise Five Nights at Freddie’s serisinden Foxy cosplayi ile katılan yarışmacıların oldu. İzmirCon, sadece İzmir’deki oyun tutkunlarını değil aynı zamanda şehir dışından gelen birçok kişiyi ve hobi gruplarını da ağırladı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmirlilere müjde: "90 Dakika Ücretsiz Aktarma" Yeniden Hayata Geçiyor
İzmirlilere müjde: “90 Dakika Ücretsiz Aktarma” Yeniden Hayata...
İzmir'de 15 Temmuz'da İZBAN Ücretsiz, Diğer Toplu Ulaşım Yüzde 50 İndirimli
İzmir'de 15 Temmuz’da İZBAN Ücretsiz, Diğer Toplu Ulaşım...