İzmir Milletvekili Kaya: "Karabağlar'da hizmet yok, üstüne eziyet var"

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, saha çalışmalarını Karabağlar'da katıldığı programlarla sürdürdü.

İzmir Milletvekili Kaya: "Karabağlar'da hizmet yok, üstüne eziyet var"
23 Temmuz 2022 - 22:48

'KARABAĞLAR'A HİZMETSİZLİĞİ REVA GÖRÜYORLAR'

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, saha çalışmalarını Karabağlar'da katıldığı programlarla sürdürdü. Karabağlar'da STK'lar ile buluşan, muhtarları ziyaret eden, esnaf ziyaretlerinde bulunan Kaya, Abdi İpekçi ve İhsan Alyanak mahallelerinde de sokak sokak gezerek vatandaşları dinledi.
 
Programına ilk olarak Türk Kızılayı Karabağlar Şubesi'ni ziyaret ederek başlayan Kaya, Şube Başkanı Fahrettin Yörek ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Daha sonra İhsan Alyanak Mahallesi'ne geçen Kaya, Muhtar Abubekir Aras ve mahalle sakinleriyle buluştu. Mahallenin sorunları hakkında bilgi alan Kaya, vatandaşların yerel yönetimlerin ilgisizliğinden yakınarak hizmet alamadıklarını söylemeleri üzerine, "Ziyaret ettiğimiz her yerde aynı sorunla karşılaşıyoruz. CHP'li yerel yönetimler hemşehrilerimizin sorunlarına karşı duyarsız. CHP'de hizmet yok, üstüne eziyet var. İhsan Alyanak Mahallesi'nde gördük, muhtarlığın hemen karşısında bulunan 150 m2'lik küçücük bir alana çocuk parkı yapmışlar burada 30 kadar çocuğumuz oynamaya çalışıyor. Karabağlar'a reva gördükleri bu" ifadesinde bulundu.
 

İZMİR'İN YOLLARI İÇLER ACISI

İhsan Alyanak Mahallesi'nden sonra Abdi İpekçi Mahallesi'ne geçen Kaya, burada Muhtar Orhan Kaya'yı ziyaret etti. İzmir'in her yerinde olduğu gibi Karabağlar'da da yolların durumunun çok kötü olduğunu belirten Kaya, "İzmir'de merkezden çepere, belediye sorumluluk alanı içerisindeki tüm yolların durumu çok kötü. Kazılan yerler kapatılmıyor. Asfaltlamada büyük sıkıntı var. Kış boyunca insanlarımızı çamura gark ettiler, şimdi yaz geldi insanlarımızı toza toprağa boğuyorlar. İzmir'in sokakları, caddeleri, yolları tarihinin en içler acısı dönemini yaşıyor. Karabağlar'da bakıyoruz, yollar köstebek yuvası gibi. Sözde asfalt yapacağız diye mahallenin yollarını kazımışlar, kazıma işlemini yapan iş makinesini sokağın ortasına terk edip ortadan kaybolmuşlar. İş makinesini bırakıp kaçtıktan sonra, 5 gün boyunca uğramadıkları mahalleye, biz sosyal medyadan çağrıda bulununca apar topar gelip çalışmaları yeniden başlatmışlar. İzmir'i sokak sokak gezip bunları takip etmemiz ve sürekli şurada şunu unuttunuz, burada bunu yapmanız gerekiyor diye çağrıda bulunmamız lazım. Yoksa hem CHP'li Büyükşehir'in hem de ilçe belediyelerinin sokağa çıkacakları yok" şeklinde konuştu.
 

KAYA'NIN ÇAĞRISINDAN SONRA, YARIM BIRAKTIKLARI ÇALIŞMALARA TEKRAR BAŞLADILAR

Öte yandan, Kaya'nın ziyaretinden ve sosyal medyadan yaptığı çağrıdan sonra hemen belediye ekiplerinin mahalleye gittiğini ve gerekli çalışmaları başlattığını belirten AK Parti Karabağlar İlçe Başkanı İrfan Doğruca, "Vekilimizin ziyareti ve sosyal medyadan yaptığı çağrıdan sonra unuttukları asfalt aracını almaya geldiler. Mahallede yarım bıraktıkları asfaltlama işlemini tamamlayacaklarını söylediler. Mahalledeki herkes Sayın Vekilimize teşekkür ediyor" dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Orman Yangınlarına Karşı Gönüllü Ordusu Yetiştiriyor
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Orman Yangınlarına Karşı...
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden Konak'taki Elektrik Kaçağı Faciasına İlişkin Açıklama:
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden Konak'taki Elektrik Kaçağı...