İzmir Doğalgaz fotoğraf yarışması eserleri sergiye açıldı

İzmir Doğalgaz, İzmir Fotoğrafçılar Odası iş birliğiyle bu yıl onuncusu düzenlenen fotoğraf yarışmasının sergi ve sertifika töreni Point Bornova Mira Art Gallery’de gerçekleştirildi.

İzmir Doğalgaz fotoğraf yarışması eserleri sergiye açıldı
26 Eylül 2023 - 12:16

“Annelik” fotoğrafları ödüllendirildi

İzmir Doğalgaz, İzmir Fotoğrafçılar Odası iş birliğiyle bu yıl onuncusu düzenlenen fotoğraf yarışmasının sergi ve sertifika töreni Point Bornova Mira Art Gallery’de gerçekleştirildi. 30 Eylül’e kadar açık olan sergide sanat severler, fotoğraf yarışması eserleri ile birlikte İzmir Doğalgaz tarafından düzenlenen “Mavi Gökyüzü, Yeşil İzmir” konulu okullar arası resim yarışmasının eserlerini de görme fırsatı bulacaklar.

Cumhuriyetimizin 100. Yılı onuruna “Annelik” konusu ile düzenlenen yarışmada 3 eser derece, 3 eser mansiyon ödülü alırken, 34 eser ise sergilenmeye değer görüldü. Yarışma birincisi Orhan Bektaş 15 bin, ikinci Abit Kullebi 7 bin, üçüncü K. Deniz Kalaycı 4 bin lira ile ödüllendirilirken; mansiyona hak kazanan Ramazan Çırakoğlu, Aylin Coşkun ve Hasan İçel ise 2’şer bin lira ile ödüllendirildi.

Point Bornova Mira Art Gallery’de açılan “Annelik” konulu fotoğraf sergisinde yapılan sertifika törenine İzmir Fotoğrafçılar Odası Başkanı Murat Yavuz, jüri üyeleri, İzmir Doğalgaz yöneticileri ile eser sahipleri ve yakınları katıldı.

İzmir Fotoğrafçılar Odası Başkanı Murat Yavuz sertifika töreninde yaptığı konuşmasında “İzmir Doğalgaz işbirliği ile 2011 yılında başlattığımız ve ulusal düzeye taşıdığımız fotoğraf yarışmamızın onuncusunu “Annelik” konusuyla gerçekleştirdik.  Anneliğin bilinen tarihin başlangıcından bu yana büyük öneme sahip olduğu düşünüldüğünde, Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutladığımız böylesine anlamlı bir senede birbirinden değerli fotoğrafların bir araya gelmesi bizleri onurlandırdı. Yarışmada emeği geçen herkese ve tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Şirket olarak sanata ve sanatçıya verdikleri önemi bir kez daha vurgulayan İzmir Doğalgaz Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Necdet Ulusan, “Cumhuriyetimizin 100. Yılında, Annelik konusuyla düzenlediğimiz yarışmamızın bizler için ayrı bir anlamı bulunmaktadır. Ulusal düzeyde gerçekleştirilen yarışmaya ülkemizin birçok kentinden çok sayıda katılımın olması bizleri ayrıca mutlu etmiştir. Jüri üyelerimiz değerli zamanlarını yarışmamıza ayırarak her bir eseri titizlikle inceledi. Yarışmaya katılan tüm eserlerin son derece değerli olduğunu bir kez daha belirtmek isterim. Katılımcılarımıza ve jüri üyelerimize katkıları için teşekkür ediyorum” dedi.

Açılış töreninin ardından derece ve sergiye değer görülen eser sahiplerine sertifikaları Jüri üyeleri tarafından takdim edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sebahattin Karaca, Karşıyaka'da Foça'yı anlattı
Sebahattin Karaca, Karşıyaka'da Foça'yı anlattı
Torbalı'da beklenen oldu! Sıla İlgi Akkaş aday adaylığını açıkladı
Torbalı’da beklenen oldu! Sıla İlgi Akkaş aday adaylığını...