Genç sinemacılar bu atölyede yetişiyor
Bursa Büyükşehir Belediyesi Karagöz Sinema Atölyesi, okullara yönelik sinema seminerleri vermeye devam ediyor.
![Genç sinemacılar bu atölyede yetişiyor](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2022/01/genc-sinemacilar-bu-atolyede-yetisiyor.jpg)
Bursa Büyükşehir Belediyesi Karagöz Sinema Atölyesi, okullara yönelik sinema seminerleri vermeye devam ediyor. Pandemi öncesinde belirlenen liselerde sinema kulüpleri oluşturarak eğitimler veren Karagöz Sinema Atölyesi, şimdi de beyaz perdeye gönül veren gençleri seminerde bir araya getirdi. Tayyare Kültür Merkezi’ndeki eğitimde, sinema-insan ilişkisi, iyi bir sinema izleyicisi nasıl olmalı ve iyi bir sinemacı olmak için neler yapılması gerektiği gibi konular ele alındı.
Eğitim seminerine katılan Niyazi Mısri Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, sinema konusunda meraklarını giderdi. Karagöz Sinema Atölyesi, seminerlerin yanı sıra şubat ayında başlayacak oyunculuk, film yapım ve senaryo atölyeleri ile eğitimlere devam edecek. Ücretsiz yapılacak atölye çalışmalarına katılmak isteyen 15 yaş üstü tüm kursiyerler, başvuruları sinema.bursa.bel.tr veya www.karagozsinemaatolyesi.com sitesi üzerinden yapabilecek.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai