Foça'da günübirlik tekne turları başlıyor!

Foça'nın doğası ile baş döndüren adalarını ve koylarını keşfetmeye ne dersiniz?

13 Nisan 2022 - 12:19
Kış mevsiminin etkisini yavaş yavaş kaybetmeye başladığı bugünlerde Foça’da yaz mevsiminin habercisi olan günler yaşanıyor. Öte yandan havaların ısınması Foçalı turizmcileri de harekete geçirdi. Özellikle de günübirlik tur tekneleri yeni sezon hazırlıklarını hızlandırdı. Kış aylarında teknelerini karaya çekip bakımlarını tamamlayan günübirlik tekne turu işletmecileri şimdiden rezervasyon kabulüne başladı.  
 
Normal şartlarda sezonu haziran ayında açtıklarını ancak havaların güzelleşmesiyle birlikte sezonu daha erken açacaklarını söyleyen Amaranda isimli günlük tur teknesinin işletmecisi ve kaptanı Kemal Kırlı; yüzme molalı, yemekli, saatlik ve balık avlama turu gibi birbirinden eğlenceli ve cazip seçenekler ile sezon boyunca, tatil için Foça'yı tercih edenlerin 7 gün 24 dört saat hizmetinde olacaklarını ifade etti.
 
Foça’nın tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini denizden izlemek isteyenlere muhteşem bir deneyim yaşattıklarını ifade eden Kırlı, “Tekne turlarımız, asırlarca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan Foça’yı yeniden keşfetmek isteyenler için büyük katkı sağlıyor. UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ndeki Foça Kalesi, tarihi Ceneviz Kalesi, Kapadokya'daki peribacalarını andıran görüntüsüyle dikkati çeken Siren Kayalıkları, Foça yönünden bakıldığında Mustafa Kemal Atatürk'ün profilini andıran Atatürk Adası başta olmak üzere inci gibi dizili Metalik, Orak, Pide, Fener (Oğlak), Kartdere ve İncir adaları, masmavi suları ile cennetten bir köşeyi andıran bakir koylarımız ve kentimiz Foça’ya adını veren Akdeniz foklarının yaşam alanları; misafirlerimize sunduğumuz zenginliklerin sadece birkaçıdır” diye konuştu.
 
‘Foça’ denilince ilk akla gelenin deniz ve dolayısıyla tekne turları olduğunu belirten Kemal Kırlı, “Bizim işletmecilik anlayışımızda müşteri memnuniyeti birinci sıradadır. Bazı farklı sahil kasabalarında olduğu gibi belli bir ezber üzerine kurulu bir hizmet anlayışımız yok. Öyle ki turlarımızı düzenlerken tur planımızı da misafirlerimizle birlikte düzenliyoruz. Çünkü insanların beklentileri farklı olabiliyor. Biz de farklı seçenekler sunuyor ve turlarımızı ona göre organize ediyoruz. Örneğin, Foça’yı denizden keşfedip fotoğraflamak isteyenler ile bol bol denize girip çılgınca eğlenmek isteyenleri birbirinden ayırıyoruz. Romantik bir müzik eşliğinde içkisini yudumlarken güneşin batışını izlemek isteyenler ile disko müziği eşliğinde hoplayıp zıplamak isteyenler aynı teknede olmamalı. Bunun içindir ki çoğu zaman yolcu kapasitemiz müsait olmasına rağmen fazladan misafir kabul edemiyoruz, yani misafirlerimizin memnuniyeti için fedakarlıkta bulunuyoruz” diye konuştu.  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hamza Dağ'dan Bergama'da Tarım Lansmanı
Hamza Dağ’dan Bergama’da Tarım Lansmanı
Sadık Doğruer: Tarımda olduğu gibi hayvancılıkta da marka olacağız!
Sadık Doğruer: Tarımda olduğu gibi hayvancılıkta da marka...