Foça Belediye Başkanı Saniye Bora Fıçı'dan haciz tepkisi

Foça Belediye Başkanı Saniye Bora Fıçı, geçmiş dönemden alacakları bulunan bir firma tarafından, makam odasındaki masa ve koltuklara haciz işlemi uygulanmak istendiğini açıkladı.

Foça Belediye Başkanı Saniye Bora Fıçı'dan haciz tepkisi
07 Haziran 2024 - 11:00

Foça Belediye Başkanı Saniye Bora Fıçı, geçmiş dönemden alacakları bulunan bir firma tarafından, makam odasındaki masa ve koltuklara haciz işlemi uygulanmak istendiğini açıkladı. Fıçı, bu duruma tepki göstererek, "Ne makam aracı ne de makam odasının koltukları işçilerimizin maaşından daha önemli değil" dedi. 

Foça Belediye Başkanı Saniye Bora Fıçı, belediyeden geçmiş dönemden alacakları bulunan bir firmanın, avukatları aracılığıyla makam odasındaki masa ve koltuklara haciz koymak istemesiyle karşı karşıya kaldı. Başkan Fıçı, 4 aydır maaşlarını alamayan işçilerinin emeklerinin her şeyden önce geldiğini vurgulayarak, haciz işleminin hukuki şartları oluşmadığı için yapılamadığını açıkladı.

Görev süresinin sadece iki ay olduğunu belirterek, ilçenin mevcut sorunlarını bilerek ve bu sorunları çözmek için kararlı bir şekilde çalıştığını vurgulayan Foça Belediye Başkanı Saniye Bora Fıçı, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, "Bugün belediyemizden geçmiş dönem alacakları olan bir firma, avukatları aracılığıyla belediyemizin makam odasında bulunan masa ve koltuklarına haciz işlemi uygulamak istemiştir. İlçemizin güncel sorunlarını bilerek ve yine tüm bu sorunları çözmek için 2 ay önce seçildiğim başkanlık görevimde tüm eksikliklere, maddi yetersizliklere ve belediye kurumsallığından uzak alışkanlıklara karşı çözüm bulmaya sonuna kadar kararlıyım." ifadelerine yer verdi. 

2022 yılında çalışmasını tamamlayan ancak ödemesinin tamamını alamamış olan firmanın, ilk olarak 2023 yılında Foça Belediyesi makam aracına haciz işlemi uyguladığına dikkat çeken Fıçı, "Bugün de tamamlanmayan ödemeyle ilgili olarak alacaklı müteahhit firmanın avukatı ve icra görevlisi belediyemize gelerek makam odasında haciz işlemini gerçekleştirmek istemişlerdir. Bu haciz işlemine karşı, odanın kapısını sonuna kadar açmış bulunmaktayım. Çünkü 4 aydır maaşlarını alamayan mesai arkadaşlarımızın emeklerinin karşılığı şu an her türlü ödemeden önceliklidir ve ne makam aracımız ne de makam odasının koltukları onların emeğinden daha değerli değildir." ifadelerini kullandı. 

Başkan Fıçı, yapılan görüşmelerin sonucunda alacaklı müteahhit firmanın avukatı aracılığıyla belediye başkanı makam odasındaki mobilyaları haczetmek istediğini, ancak belediyenin yeni kurduğu hukuk biriminde görevli avukatların tespitleri ve itirazları sonucu hukuki şartları gerçekleşmemiş bir haciz işlemi yapılmadığını belirtti. Fıçı, "Bilmenizi isterim ki; devraldığım bu zorlu koşullar ve şahsıma yapılan tüm haksız saldırılar çalışma hırsımı ve Foçamıza olan sorumluluk bilincimi güçlendirmektedir. Foça Belediyesi şeffaf, adil, iyi bir yönetim anlayışıyla bu sorunların hepsini çözebilecek kadar güçlüdür ve çözecektir." diyerek açıklamasını noktaladı. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur...
Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel...