Cemil Tugay'dan Bakırçay Çıkarması

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, Dikili, Bergama ve Kınık ilçe örgütleri, belediye başkan adayları ve yurttaşlarla bir araya geldi. Tugay, “Ben İzmir’e aşığım, öyle bir çalışma ortaya koyayım ki insanlar 50 yıl konuşsun istiyorum” dedi.

Cemil Tugay'dan Bakırçay Çıkarması
14 Şubat 2024 - 19:23

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay; Dikili, Bergama ve Kınık ilçe örgütleri, belediye başkan adayları ve yurttaşlarla bir araya geldi. Tugay, “Ben İzmir’e aşığım, öyle bir çalışma ortaya koyayım ki insanlar 50 yıl konuşsun istiyorum” dedi.

Esnafı ziyaret eden Tugay, arıtma problemi, içme suyu hattının yenilenmesi, yol ihtiyaçlarını bildiğini belirterek, “Dikili’nin turizm konusunda cazibesini artıracak bir şeyler yapmalıyız. Dikili’nin festivallerinin daha gelişmiş şekilde yapılması için elimizden geleni yapacağız. Kırsal bölgeyi planlayacağız” dedi.

Dikili Avcılar ve Atıcılar Derneği’ni ziyaret eden Tugay, “Ben İzmir’e aşığım, öyle bir çalışma ortaya koyayım ki insanlar 50 yıl konuşsun istiyorum. Burada otopark sorunu olduğunu biliyoruz. Sizi mağdur etmen bu hizmeti de buraya getireceğiz” diye konuştu.

82 YAŞINDAKİ ÇINAR, DİKİLİ’YE YÜKSEKOKUL İSTEDİ
Dikili’de seçim çalışması yapan Tugay, ilçeye 25 yıl önce gelen 70 yıldır berberlik yapan 82 yaşındaki  İsmet Şengül Sarıkamış ile keyifli bir sohbet etti. Dikili’ye bir yüksekokul açılmasını isteyen 82 yaşındaki çınar, “Dikilimiz 12 ay hareketli bir yer olsun. Ben 25 yıl önce buraya yerleştim. Allah bu ilçe sakinlerinden razı olsun. Onların sayesinde ev sahibi oldum" dedi.

Tugay, emektar esnaf Şengül'ü tanımaktan mutlu olduğunu belirterek hayırlı işler diledi.
Bergama’nın sağlık tanrısı Asklepios’un asasında olan yılan sembolünün ilk ortaya çıktığı yer olduğunu hatırlatarak, “Bergama, dünyada tıbbın ilk ortaya çıktığı yer olarak bilinir. Bir doktorun belediye başkan aday olması güzel bir tesadüf. Bu göreve hazırlanarak aday olduğumu, planlarımın hazır olduğunu bilin isterim. İzmir’in çocuğu olarak, şehre inanarak, çok severek, her bir köşesine sahip çıkarak hizmet edeceğim” dedi.

“BİZİ ANLATMADIĞINIZ KİMSE KALMASIN”
Kınık’ta coşkuyla karşılanan Dr. Cemil Tugay, “Alsancak, Konak, neyse benim için Kınık da odur. Bütün umutsuzluk ve endişelerinizi bir kenara bırakıp kenetlenin. Hep beraber 31 Mart seçimleri için çalışalım, konuşmadığınız, bizi anlatmadığınız kimse kalmasın. Verdiğimiz her sözü nasıl yerine getirdiğimizi göreceksiniz. Bunu inançla, Kınık’a duyduğumuz sevgi ile halkımıza duyduğumuz saygı ile yapacağız. En ufak yanlış duymayacaksınız. Kimse bize yanlışı konduramayacak” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ege Üniversitesi dünya sıralamalarındaki yükselişini sürdürüyor!
Ege Üniversitesi dünya sıralamalarındaki yükselişini...
Başkan Tugay: Sorunları ve çözümleri biliyorum
Başkan Tugay: Sorunları ve çözümleri biliyorum