Bayraklı'da El Emeği ve Dayanışma Buluştu: Kadınlar Sergide Filistin'e Destek Verdi
Bayraklı Belediyesinin 12 semt merkezi ve 3 kültür merkezinde Bayraklı Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa düzenlediği kurslara katılan Bayraklı’nın üreten kadınları, eğitim dönemi boyunca yaptıkları takı-tasarımdan ev aksesuarlarına, kıyafetlerden resimlere, ahşap boyamadan çeyizliklere kadar birbirinden farklı ürünleri yıl sonu sergisinde görücüye çıkardı.
![Bayraklı'da El Emeği ve Dayanışma Buluştu: Kadınlar Sergide Filistin'e Destek Verdi](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2024/06/bayrakli-da-el-emegi-ve-dayanisma-bulustu-kadinlar-sergide-filistin-e-destek-verdi.jpeg)
05 Haziran 2024 - 11:56
BAYRAKLILI KADINLARININ YIL SONU SERGİSİNDE FİLİSTİN VURGUSU
Bayraklı Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile açılan beceri ve hobi kurslarına katılan bin 700 kadın, sezon boyunca ürettikleri el emeği ürünleri sergiledi. Birbirinden değerli takı-tasarımlar, resimler, ahşap ürünler, kıyafetler ve ev aksesuarları ziyaretçilerin beğenisini kazandı. Yaklaşık bin Bayraklılı kadının ilgi gösterdiği sergide, kursiyerler tarafından tasarlanan kıyafetler de defileyle tanıtıldı. Kadınlar, Filistin’de katliama ‘dur’ demek amacıyla Filistin bayrağının renklerini temsil eden ve sembol haline gelen ‘karpuz’ figüründen ürettikleri çanta ile yaşanan drama dikkat çekti.Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, tüm kadınlara emeklerinden dolayı teşekkür ederek, “Kadınlarımızın üreterek toplumsal hayata ve ekonomiye katılımlarını daha da artırmak amacıyla bu tür etkinlikleri geliştirip imkanlarımız dahilinde desteğimizi sürdüreceğiz” dedi.
KURSİYERLER PODYUMA ÇIKTI, TASARLADIKLARI ÜRÜNLERİ TANITTI
Bayraklı Belediyesinin 12 semt merkezi ve 3 kültür merkezinde Bayraklı Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa düzenlediği kurslara katılan Bayraklı’nın üreten kadınları, eğitim dönemi boyunca yaptıkları takı-tasarımdan ev aksesuarlarına, kıyafetlerden resimlere, ahşap boyamadan çeyizliklere kadar birbirinden farklı ürünleri yıl sonu sergisinde görücüye çıkardı. Bu kapsamda 22 branşta, bin 700 Bayraklılı kadının el emeği göz nuru ürünler vatandaşlarla buluştu. Bayraklı Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından Mustafa Kemal Atatürk Salonu’nda açılan sergide kursiyerler, podyuma çıktı ve kendi tasarladıkları kıyafetleri defile ile tanıttı. Etkinlikte, İzmir Büyükşehir Belediyesi Trio ekibinin müzik ziyafeti keyifli anlar yaşatırken, Caminito Art Tango grubunun gösterisi ise renkli görüntülere sahne oldu. Kursiyerler, etkinlikte yaptıkları konuşmada Bayraklı Belediyesi, halk eğitim ve desteklerinden dolayı Başkan İrfan Önal’a teşekkür etti. Sergiye Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal’ın yanı sıra eşi Gökçe Pişkin Önal, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın eşi Öznur Tugay, meclis üyeleri ve kursiyerler ile bine yakın Bayraklılı kadın katıldı.
KADINLARDAN FİLİSTİN HALKINA DESTEK
Defilenin sonunda kadınlar, Filistin’de yaşanan katliama dikkat çekmek amacıyla farkındalık çalışması yaptı. Filistin ile dayanışmanın simgesi olan ve Filistin bayrağının bölgede yasaklanmasının ardından sembol haline gelen karpuz figüründen çanta yapan kadınlar, bunu yas temalı siyah elbise ile podyumda sergiledi. Farkındalık oluşması için verilen bu mesaja salondakiler alkışlarıyla destek verdi.
EĞİTİM DESTEĞİNİ SÜRDÜRECEĞİZ
Halk Eğitim Merkezi Müdürü Özlem İnal, "Her zaman her yerde eğitim parolasıyla çıktığımız yolda kendini geliştirmek isteyen, üretmek isteyen kadınlarımıza ve gençlerimize eğitim desteklerini sürdüreceğiz” dedi.
ÜRETEN KADINLARIMIZIN HER ZAMAN YANINDA OLACAĞIZ
Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, “El emeği, göz nuru ürünlerin sergilendiği yıl sonu etkinliğinde birbirinden güzel eserler üreten tüm kursiyerlerimizi ve eğitmenlerini kutluyorum. Yaklaşık bin 700 vatandaşımızın faydalandığı bu kurslarımıza kimi hobi amaçlı, kimi ise meslek edinmek ve ev ekonomilerine katkı sağlamak amacıyla katılıyor. Daha fazla alanda kurslar açarak, daha fazla vatandaşımıza ulaşmak istiyoruz. Özellikle kadınların toplumsal hayata, üretime ve ekonomiye katılımlarını artırmak için biz de üzerimize düşeni imkanlarımız dahilinde her zaman yapacağımızın sözünü veriyorum” dedi. Konuşmaların ardından serginin açılış kurdelesi kesilerek, kursiyerlerin stantları gezildi.- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai
YORUMLAR