Ebebek, Çevreye ve Bütçelere Katkı Sağlıyor

Anne-bebek sektörünün öncü markası ebebek, "Gelecek Bebeklerin" sloganıyla hayata geçirdiği sürdürülebilirlik projeleri kapsamında, 10 ildeki 11 mağazasına konumlandırdığı baby me Deterjan Dolum İstasyonları ile bugüne kadar 2.877 adet deterjan, 1.355 adet yumuşatıcı, 934 adet emzik-biberon temizleyicisi ve 707 adet leke çıkarıcı olmak üzere toplamda 5.873 adet plastik şişeyi çöp olmaktan kurtardı.

Ebebek, Çevreye ve Bütçelere Katkı Sağlıyor
05 Haziran 2024 - 11:39

ebebek, deterjan dolum istasyonlarının sayısını artırdı!

 Anne-bebek ürünleri sektörünün öncü markası ebebek, ‘Gelecek Bebeklerin’ sloganıyla atıksız bir dünya için 10 ildeki 11 mağazasında baby me Deterjan Dolum İstasyonlarını konumlandırdı.  İstasyonlar sayesinde ebebek bugüne kadar 2.877 adet deterjan, 1.355 adet yumuşatıcı, 934 adet emzik-biberon temizleyicisi ve 707 adet leke çıkarıcısı olmak üzere toplamda 5.873 adet plastik şişeyi çöp olmaktan kurtardı.

ebebek.com ve mobil uygulaması üzerinden Türkiye'nin 81 iline 7/24, fiziksel mağazalarıyla ise 67 ilde hizmet veren ebebek, uyguladığı sürdürülebilirlik çözümleri ile hem dünyanın geleceğine hem de bebeveynlerin bütçelerine katkıda bulunuyor. ‘Gelecek Bebeklerin’ sloganıyla Türkiye genelinde 11 mağazasına baby me Deterjan Dolum İstasyonu yerleştiren marka, kullanıcılarına öz markası olan baby me’nin deterjan, yumuşatıcı, emzik- biberon temizleyicisi ve leke çıkarıcısı ürünlerini daha önce kullanılan ürünün boş şişesi ile yeniden doldurma imkanı sunuyor. Bebeveynler, ebebek’in İstanbul Bostancı, İstanbul Beylikdüzü, Sakarya Cadde 54, Bursa 23 Nisan, Eskişehir Vega Outlet, Aksaray Merkez, Antalya Havaalanı Yolu, Samsun Atakum, Diyarbakır Forum, Adana Öğretmenler Bulvarı ve İzmir Kidsmall mağazalarında yer alan dolum istasyonlarındaki deterjanları yüzde 30 indirimle daha uygun bir fiyata doldurabiliyor.


 5.873 adet plastik şişe çöp olmaktan kurtarıldı

Bebeveynlerin tüm ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik hizmet anlayışı ve ürün çeşitliliği ile 23 yıldır anne ve bebeklerin yanında olan ebebek, deterjan dolum istasyonu projesiyle de bebeveynlere çevre bilincini aşılıyor. Plastik atıkların çevresel etkisini azaltmaya yönelik gerçekleştirilen proje sayesinde bebeveynler hem var olan mevcut plastik ambalajlarını tekrar kullanma imkanı buluyor hem de deterjanları daha uygun fiyata temin edebiliyor. ebebek, çevresel sürdürülebilirliği destekleyen ve çevre dostu bir yaşam tarzını benimsemek isteyen bebeveynleri teşvik eden projesi sayesinde bugüne kadar 2.877 adet deterjan, 1.355 adet yumuşatıcı, 934 adet emzik-biberon temizleyicisi ve 707 adet leke çıkarıcı şişesi olmak üzere toplamda 5. 873 adet plastik şişeyi çöp olmaktan kurtararak tekrar kullanıma kazandırdı. Proje ile bugüne kadar 2.400 tekil kullanıcıya ulaşıldı.

Tasarruflu yanı ile aile bütçesine de katkı sunan projeyi tercih eden bebeveyn sayısı her geçen gün artıyor. ebebek, Sorumlu Üretim ve Tüketim (SKA) politikası kapsamında 2030’a kadar önleme, azaltma, geri dönüşüm ve tekrar kullanma yoluyla katı atık üretiminin önemli ölçüde azaltılma sözü veriyor. ebebek, hayata geçirdiği projeyle çevre dostu uygulamaları teşvik ederek doğal kaynakların korunması ve israfın azaltılmasına yönelik adımlar atıyor. Ayrıca, toplumsal farkındalığı artırmayı hedefleyerek sürdürülebilir yaşam biçimleri konusunda bilinçlendirmeyi amaçlıyor. Bu sayede, çevreye duyarlı bir toplum oluşturulmasına katkıda bulunmayı planlıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur...
Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel...