Aile şirketlerinin kurumsallaşma süreci ALTO'da anlatıldı

Aliağa Ticaret Odası (ALTO), üyelerinin rekabet gücünü artırma ve sürekli gelişmelerine destek olma amacıyla düzenlediği eğitim çalışmalarına devam ediyor.

Aile şirketlerinin kurumsallaşma süreci ALTO'da anlatıldı
27 Ekim 2023 - 22:52
Aliağa Ticaret Odası (ALTO), üyelerinin rekabet gücünü artırma ve sürekli gelişmelerine destek olma amacıyla düzenlediği eğitim çalışmalarına devam ediyor. Bu bağlamda 2023 yılı için planlanan eğitimi takvimi kapsamında, Global Kariyer eğitmenlerinden Murat Bakım tarafından ALTO üyelerine yönelik ‘Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma’ eğitimi gerçekleştirildi.

Söz konusu eğitime ALTO Meclis Başkanı Uğur Akyıldız, Yönetim Kurulu Üyesi Arif Güven ve Meclis Üyesi Işıl Şahin ile ALTO üyesi firma temsilcileri katılım gösterdi. İşletmelerin yüzde 95’inden fazlasını oluşturan aile şirketlerinin kalıcılıklarını sağlamaya yönelik olarak kurumsallaşma konusunun ele alındığı eğitimde, araştırmalara göre üçüncü kuşağa geçme oranı yüzde 15 düzeylerinde olan, belirli bir dönemden sonra geriye giden aile şirketlerinin ömrünü uzatacak, kalıcılığını ve kurumsallaşmasını sağlayacak çalışma ve çabalar interaktif yöntemle aktarıldı.

Eğitmen Bakım tarafından katılımcılara; Dünya ve Türkiye ekonomisinde aile şirketlerinin yeri, aile şirketi kavramı ve özellikleri, aile şirketlerinde stratejik planlama, aile işletmelerinde karşılaşılan sorunlar, aile anayasası, aile işletmelerinin avantajları ve dezavantajları, aile işletmelerinde kurumsal yönetim kavramı ve önemi, aile işletmelerinde sürekliliğin sağlanması gibi konu başlıklarında detaylı açıklamalar yapıldı.

Eğitim, soru-cevap etkinliğinin ardından katılımcılara katılım belgesi verilmesiyle noktalandı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel...
İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai
İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun...