Yol Boyu Peyzaj Güzelliği
Şehrin farklı noktalarında gerçekleştirdiği peyzaj uygulamaları ile Manisalılara rengârenk bir görünüm bir sunan Manisa Büyükşehir Belediyesi, ...
![Yol Boyu Peyzaj Güzelliği](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2020/10/yol-boyu-peyzaj-guzelligi.jpg)
23 Ekim 2020 - 18:52
Şehrin farklı noktalarında gerçekleştirdiği peyzaj uygulamaları ile Manisalılara rengârenk bir görünüm bir sunan Manisa Büyükşehir Belediyesi, Yunusemre ilçesi Güzelyurt Mahallesi’nde 5789 Sokakta peyzaj ve çimlendirme çalışmalarına devam ediyor. Mevcut yolun bir güzergâhında çalışmaların tamamlandığını vurgulayan Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanı, vatandaşlara yol boyunca peyzaj güzelliğini yaşatmak istediklerini belirtti.
Yunusemre ilçesi Güzelyurt Mahallesi 5789 Sokak’ta, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı peyzaj ve çimlendirme çalışmaları hızla ilerliyor. Mevcut yolun bir tarafında çimlendirme ve ağaçlandırma çalışmasının tamamlanmasıyla birlikte Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, yolun karşı tarafında çalışmalara başladı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu da, Kent Estetiği Dairesi Başkanı Hakan Göktaş, Fen İşleri Dairesi Başkanı Uğur Topkaya ile birlikte yürütülen çalışmaları inceledi.
Çalışmalarla ilgili bilgi verdi
Yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanı Hakan Göktaş, “Sokağın karşı istikametinde bulunan 5 adada geçtiğimiz günlerde çimlendirme ve ağaçlandırma çalışmamızı tamamlamıştık. Çalışmaları tamamladığımız, bu 5 adanın genişliği 12 bin 500 metrekareye tekabül etmekte. Mevsim koşullarının el vermesi ve vatandaşlarımızın talebi üzerine de, 5789 sokakta, yolun karşı tarafında Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün talimatlarıyla peyzaj uygulamasına başladık. Hava şartları el verdiği sürece buradaki çalışmaları tamamlayarak, yolun iki tarafında da aynı güzelliğin olmasını sağlayacağız” dedi.
Yunusemre ilçesi Güzelyurt Mahallesi 5789 Sokak’ta, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı peyzaj ve çimlendirme çalışmaları hızla ilerliyor. Mevcut yolun bir tarafında çimlendirme ve ağaçlandırma çalışmasının tamamlanmasıyla birlikte Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, yolun karşı tarafında çalışmalara başladı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu da, Kent Estetiği Dairesi Başkanı Hakan Göktaş, Fen İşleri Dairesi Başkanı Uğur Topkaya ile birlikte yürütülen çalışmaları inceledi.
Çalışmalarla ilgili bilgi verdi
Yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanı Hakan Göktaş, “Sokağın karşı istikametinde bulunan 5 adada geçtiğimiz günlerde çimlendirme ve ağaçlandırma çalışmamızı tamamlamıştık. Çalışmaları tamamladığımız, bu 5 adanın genişliği 12 bin 500 metrekareye tekabül etmekte. Mevsim koşullarının el vermesi ve vatandaşlarımızın talebi üzerine de, 5789 sokakta, yolun karşı tarafında Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün talimatlarıyla peyzaj uygulamasına başladık. Hava şartları el verdiği sürece buradaki çalışmaları tamamlayarak, yolun iki tarafında da aynı güzelliğin olmasını sağlayacağız” dedi.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai