Yılın en çok hatırlanan filmi Türk Telekom'dan

Türk Telekom’un “Türkiye İçin Yenilendik” reklam filmi, Ipsos’un AdWatch Araştırması’na göre 2020’nin tamamında ve yılın son çeyreğinde sektörün en çok hatırlanan kampanyası oldu.

Yılın en çok hatırlanan filmi Türk Telekom'dan
09 Nisan 2021 - 09:24

Türk Telekom’un “Türkiye İçin Yenilendik” reklam filmi, Ipsos’un AdWatch Araştırması’na göre 2020’nin tamamında ve yılın son çeyreğinde sektörün en çok hatırlanan kampanyası oldu.

Türkiye’de dijitalleşmenin öncüsü Türk Telekom, reklam çalışmalarıyla da adından söz ettiriyor. Türk Telekom’un marka yüzü Kenan İmirzalıoğlu’nun yer aldığı “Türkiye İçin Yenilendik” reklam filmi, Ipsos’un AdWatch Araştırması’na göre, 2020 yılında telekom sektörünün 1’inci, tüm sektörlerin de ‘en çok hatırlanan’ 3’üncü reklamı oldu.

Türk Telekom’un Pazarlama İletişimi Direktörü Yeşim Uzuner, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Telekom, tüketicisiyle en fazla etkileşimi olan sektörlerin başında geliyor. Türkiye’nin en yüksek yatırım yapan teknoloji markalarından Türk Telekom olarak ‘Türkiye İçin Yenilendik’ reklam filmimizin tüketici tarafından yılın en çok hatırlanan filmi olmasından mutluluk duyuyoruz. Bu başarı aynı zamanda 2020 itibarıyla sahiplendiğimiz ‘Değerli Hissettirir’ söylemimiz kapsamında hayata geçirdiğimiz çalışmalarımızın tüketiciye ulaştığını da kanıtlar nitelikte.”

Araştırma Künyesi: Ipsos tarafından yapılan AdWatch Araştırması, kategorilerden bağımsız olarak televizyonda yayınlanan reklamların, spontan hatırlanma, beğeni ve ağızdan ağıza konuşulma (WOM) düzeylerinin izlenmesi amacı ile hazırlanan düzenli bir araştırmadır. Reklamların etkisi bu üç kriterde değerlendirilmektedir. Araştırma, kantitatif yöntemle, CATI (Bilgisayar destekli telefonla anket) tekniği kullanılarak, haftalık 300 ve aylık 1200 örneklem ile gerçekleştirilmektedir. Araştırma kapsamında; Türkiye kentsel alanı temsilen 81 ilde; 15-60 yaş arası, AB, C1, C2, D ve E SES gruplarına mensup kadın ve erkekler ile görüşülmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Tugay: "Aliağa'da kontrolsüz gemi sökümüne izin verilemez"
Başkan Tugay: “Aliağa'da kontrolsüz gemi sökümüne izin...
İran, tuzağa mı çekilmek isteniyor?
İran, tuzağa mı çekilmek isteniyor?