Yeni nesil dijital medya buluşmaları başlıyor
BURSA – Gençlerin teknolojiyi doğru ve verimli kullanabilmelerine imkân sağlamak amacıyla bugüne kadar birbirinden farklı etkinlikler düzenleyen Bursa Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Yeni Nesil Dijital Medya Buluşmaları serisi başlatıyor.
![Yeni nesil dijital medya buluşmaları başlıyor](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2022/02/yeni-nesil-dijital-medya-bulusmalari-basliyor.jpg)
BURSA – Gençlerin teknolojiyi doğru ve verimli kullanabilmelerine imkân sağlamak amacıyla bugüne kadar birbirinden farklı etkinlikler düzenleyen Bursa Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Yeni Nesil Dijital Medya Buluşmaları serisi başlatıyor. İlki ‘sosyal medya’ temasıyla yapılacak etkinlikte sosyal medya fenomenleri Safa Sarı, Alper Rende ve Doğan Kabak, Bursalı takipçileri ile bir araya gelecek.
We Are Social’in ‘tüm dünya ile birlikte’ Türkiye'nin de internet ve sosyal medya kullanım alışkanlıklarına yönelik hazırladığı rapora göre, Türkiye nüfusunun yüzde 72’si internet kullanıcısı. Rapora göre kullanıcılar, bir günde ortalama 7 saat 29 dakikayı internette, 2 saat 51 dakikayı da sosyal medyada geçiriyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi de dijitalleşen dünyada hayatın her alanında olan sosyal medyanın doğru ve verimli kullanımı için Yeni Nesil Dijital Medya Buluşmaları programı düzenliyor. Büyükşehir Belediyesi’nin Nişantaşı Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştireceği buluşmaların ilki, ‘sosyal medya’ temasıyla 27 Şubat 2022 Pazar günü Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Osmangazi Salonu’nda 12.00 - 17.00 saatleri arasında yapılacak.
Ünlü fenomenler Bursa’da
Program, Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim Bölüm Başkanı ve Acunmedya Akademi Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Özlem Tuğçe Keleş’in Sosyal Medya İçeriği Yönetimi sunumu ile başlayacak. Acunmedya Akademi Dijital Satış Direktörü ve YouTube Onaylı Kanal Geliştirme Koçu Afgan Rasulov’un ‘Dijitalde Var Olmanın Avantajları’nı anlatacağı programda; ünlü fenomenler Safa Sarı, Alper Rende ve Doğan Kabak, takipçileriyle söyleşi yapacak.
Ücretsiz ve herkese açık
Sosyal medyadaki yenilikleri ve sosyal medyayı daha bilinçli kullanmayı öğrenmek isteyenler, kariyer planını dijital ve sosyal medya alanında yapmak isteyenler, bir işletmede kurumsal iletişim, pazarlama, e-ticaret, üretim, ajans hizmetleri, medya gibi alanlarda çalışanlar başta olmak üzere herkese açık programa katılım ücretsiz olacak. İlginin yoğun olduğu programa başvurular online sistem üzerinden https://www.bursa.bel.tr/form/?form_id=682d222f4e adresinden yapılacak ve eğitimin sonunda katılım belgesi verilecek.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai