Yeni Dünya Kampanyası'nda 2.053 çocuk tabletlerine kavuştu

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ve Eski Arçelikliler Derneği’nin (EAD) uzaktan eğitime erişimi kısıtlı öğrenciler için sürdürdüğü kampanyada bugüne kadar 2.053 çocuk tabletleriyle buluştu.

Yeni Dünya Kampanyası'nda 2.053 çocuk tabletlerine kavuştu
15 Nisan 2021 - 01:32

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ve Eski Arçelikliler Derneği’nin (EAD) uzaktan eğitime erişimi kısıtlı öğrenciler için sürdürdüğü kampanyada bugüne kadar 2.053 çocuk tabletleriyle buluştu. Doğu’sundan Batı’sına tüm Türkiye’yi kucaklayan kampanya, çocukların eğitimde fırsat eşitliğine kavuşması açısından büyük önem taşıyor.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV), pandemi sürecinde uzaktan eğitime geçilmesinin yarattığı tablet ihtiyacını karşılamak ve çocukların eğitimlerine kesintisiz devam etmelerini sağlamak amacıyla Eski Arçelikliler Derneği’nin (EAD) iş birliğiyle yürüttüğü ‘Yeni Dünya’ kampanyası her geçen gün eklenen bağışlarla büyüyor.  

Kamuoyundan destek gören kampanyaya bugüne kadar Ekol Lojistik, Fina Enerji, Walt Disney, Kellogg’s, Schneider Electric, Schneider Global, Yeniköy Rotaract, QNB Finansbank, Allianz, TEB Arval, TEB Cetelem, SET Teknik, Soyer Hafriyat gibi kurumlar tarafından bağış yapıldı. Ayrıca CNN Türk haber spikeri Duygu Kaya da bireysel kampanya düzenleyerek destek verirken, vatandaşlar da kampanyaya duyarsız kalmadı.

Ekim ayında başlayan tablet dağıtımları kapsamında; Ekim – Aralık 2020 döneminde 498 çocuğa, Ocak – Şubat 2021’de 728 çocuğa, Mart ayında ise 827 olmak üzere bugüne kadar toplam 2.053 çocuğa tabletleri ulaştırıldı.

Doğu’dan Batı’ya tüm çocuklara fırsat eşitliği

İstanbul Beykoz’dan başlayan dağıtımlar, Siirt Kurtalan ve Pervari, Van Gevaş ve Erciş, Şanlıurfa Harran, Şırnak Cizre, Gaziantep Şehitkamil ve Şahinbey, Diyarbakır Ergani, Mardin Savur ve Midyat, Erzincan Üzümlü ve Merkez, Hakkari Merkez, Afyonkarahisar Derbent, Giresun Espiye, Batman Merkez, Ankara Etimesgut, İzmir Bayraklı, Bornova, Çiğli ve Egekent, Zonguldak Çaycuma ve Tekirdağ Çorlu’da devam ederek, kampanyanın Türkiye’nin dört bir yanındaki çocuklara ulaşması sağlandı. Devam eden kampanyada daha da çok çocuğa ulaşmak için çalışmalar devam ediyor. 

Tabletlerine kavuşan öğrenciler hem Milli Eğitim Bakanlığı’nın verdiği derslere hem de Fen, Matematik, İngilizce, Bilişim, Okuma, Sosyal-Duygusal Öğrenme Etkinliklerinin bulunduğu TEGV uzaktan eğitim platformuna ulaşabiliyor. 

Tosyalı: Duyarlı kurum ve bireylerin bağışlarıyla Yeni Dünya daha da büyüyecek…

Kampanyayı yeni kurumsal ve bireysel bağışlarla daha da büyütmeyi arzu ettiklerini belirten TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı, “Pandeminin, eğitimde fırsat eşitsizliğini artırdığı tartışmasız bir gerçek. Çocuklarımız hem okullarından ve arkadaşlarından ayrı kalıyor hem de çeşitli altyapı sorunları nedeniyle uzaktan eğitimden eşit şekilde yararlanamıyor. Ödevlerini annesinin telefondan yapmaya çalışan, televizyondan derslerini takip ederek sınavlara hazırlanan çocuklarımızın yaşadıkları bu sıkıntıya son vermek amacıyla başlattığımız Yeni Dünya kampanyası, duyarlı kurumlar ve bireylerin bağışlarıyla büyüyor. Bugüne kadar Tekirdağ’dan Şanlıurfa’ya, Zonguldak’tan Şırnak’a, İzmir’den Batman’a, Ankara’dan Siirt’e kadar ülkemizin dört bir yanındaki 2.053 çocuğumuzu tabletleriyle buluşturduk. Onların gözündeki ışığın nedeni olan tüm bağışçılarımıza sonsuz teşekkür ediyoruz. Çocuklarımıza fırsat eşitliği sunmaya çalıştığımız kampanyanın, tüm duyarlı insanların ve eğitim dostlarımızın desteğiyle daha da büyüyeceğine inanıyoruz” şeklinde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Toplumda Artan Şüphe ve Kuşku: Nedenleri ve Sonuçları
Toplumda Artan Şüphe ve Kuşku: Nedenleri ve Sonuçları
Çandarlı'da Gece Yarısı Çıkan Yangın 8 Saatte Kontrol Altına Alındı!
Çandarlı'da Gece Yarısı Çıkan Yangın 8 Saatte Kontrol Altına...