Yanmar Türkiye Operasyonlarını Büyütüyor, Yeni Ofisini İstanbul'da Açıyor!

Yanmar Türkiye, büyüyen iş kolları ile birlikte İzmir merkez ofisine ek olarak, özellikle enerji sistemleri, anahtar teslim mühendislik hizmetleri (EPC) ve endüstriyel motor iş kollarının operasyonlarını yönetmek üzere İstanbul'da yeni bir ofis açılışı gerçekleştirdi.

Yanmar Türkiye Operasyonlarını Büyütüyor, Yeni Ofisini İstanbul'da Açıyor!
04 Ekim 2022 - 13:10

Enerji sistemleri, endüstriyel motor, tarım makineleri, iş makinaları ve deniz motorları alanlarında çözümler üreten Japon devi Yanmar’ın Türkiye merkezi Yanmar Türkiye Makine A.Ş., Enerji Sistemleri, Endüstriyel Motor ve Anahtar Teslim Mühendislik Hizmetleri (EPC) operasyonlarını yönetmek üzere İzmir merkez ofisine ek olarak, yeni ofisini İstanbul'da açtı.

Japonya merkezli Yanmar için Türkiye, ürünlerini pazarlamak ve ülkedeki üreticilere verimli, yüksek kaliteli hizmet sunmak için önemli bir bölge olarak öne çıkıyor. 2017 yılında İzmir’de kurulan Yanmar Türkiye, faaliyetlerine enerji sistemleri, endüstriyel motor, anahtar teslim mühendislik hizmetleri (EPC), tarım makineleri ve ekipmanları ve çevrimiçi makina kiralama platformu makinagetir.com iş alanları olmak üzere beş kolda devam ediyor.  Yanmar Türkiye, büyüyen iş kolları ile birlikte İzmir merkez ofisine ek olarak, özellikle enerji sistemleri, anahtar teslim mühendislik hizmetleri (EPC) ve endüstriyel motor iş kollarının operasyonlarını yönetmek üzere İstanbul'da yeni bir ofis açılışı gerçekleştirdi.


Yerli Üreticilere Yeni Yönetmeliklere Uygun Stage-V Motor Desteği

Endüstriyel ürünlerin satışlarına güçlü bir şekilde odaklanan profesyonellerden oluşan uzman bir ekip oluşturduklarını ve bu ekibin başına Endüstriyel Motor Satış Yöneticisi olarak Alper Baktiroğlu'nu atadıklarını belirten Yanmar Türkiye Enerji Sistemleri İş Kolu Müdürü Efecan Ülkü, İstanbul'daki yeni Yanmar Türkiye ofisinin, çeşitli iş alanlarında sağlam temeller atma hedeflerinin bir göstergesi olduğunu belirterek, bunun en büyük örneğinin ise gelişen ve büyüyen enerji iş kolu olduğunu dile getirdi. Ülkü, “Yüksek kalite standartlarında ve yeni yönetmeliklerimize uygun güç sistemlerimize büyük bir talep var. Çünkü pek çok yerli üretici, StageV veya Tier4 emisyon standartlarına sahip güç sistemlerini AB ve ABD pazarlarına ihraç ediyor. Ayrıca Ekim ayından itibaren Yanmar Türkiye için birçok yeni iş fırsatının önünü açacak düzenleme olan StageV regülasyonlarına uygun motor kullanımı Türkiye piyasası için zorunlu hale geliyor.” dedi.


Türkiye ve çevre bölgelerde hızla büyüyor

Yanmar Türkiye’nin kurulduğu günden itibaren Türkiye’de ve çevre bölgelerde önemli başarılar elde ederek hızla büyüdüğünü belirten Ülkü, “Bu büyümeye en büyük örnekler biri, Yanmar Türkiye’nin 2022 yılının başlarında, endüstriyel motor ve güç sistemlerinin satış organizasyonunu direk yönetecek şekilde devralmasıdır. Yanmar Türkiye'nin endüstriyel motor iş kolu, jeneratörler, kazıcı yükleyiciler, ekskavatörler, traktörler, loderlar, forkliftler ve kompresörler gibi çeşitli uygulamalarda kendine yer bulan yüksek kaliteli pompa ve kaynak makineleri ile çok çeşitli endüstriyel motorlardan oluşuyor.” dedi.

Yanmar Türkiye’nin ayrıca anahtar teslim mühendislik hizmetleri (EPC) yüklenicisi olarak jeotermal, güneş, rüzgâr, biyogaz, biyokütle, gaz türbini santralleri için proje bazlı anahtar teslim enerji çözümleri sunduğunu ve Türkiye’ deki ofisin, Yanmar tarafından geliştirilecek bölgesel sınırlamadan bağımsız, global projeler için bir tedarik merkezi olarak atandığını belirten Ülkü, hastaneler, fabrikalar, alışveriş merkezleri ve uçtan uca mühendislik hizmetleri için verimli enerji kullanımına yönelik kojenerasyon ve trijenerasyon sistemleri için de Türkiye’nin önde gelen tedarikçilerinden biri olduklarını sözlerine ekledi.

Yanmar Türkiye Makine A.Ş. Hakkında: 1912 yılında Japonya, Osaka’da kurulan Yanmar, 1933 yılında ilk ticari kompakt dizel motor üretimi yapan firmadır. Yanmar, kuruluşunun temel yapı taşı olan endüstriyel dizel motor üretimi ile ürün gamını, hizmetlerini genişletmeye devam etmiş ve endüstriyel ekipman üretimi konusunda uzmanlaşmıştır. Yanmar, küçük ve büyük deniz motorları, tarım makineleri ve ekipmanları, iş makinaları, enerji sistemleri, endüstiyel motorlar, marin motor ve ekipmanları, makina parça ve komponentleri sağlayıcısı olarak global operasyonlarını yedi iş kolunda sürdürmeye devam etmektedir.
Yanmar’ın Türkiye’deki tam iştiraki olan Yanmar Turkey Makine A.Ş. 2017 yılında İzmir’de kurulmuştur ve genel merkezi İzmir’de yer almaktadır. 2017 yılından bugüne gelinen noktada, Türkiye ve komşu ülkeleri, Doğu Avrupa, Türki Cumhuriyetler, Arap Ülkeleri, Kuzey Afrika gibi birçok bölgede çözümler sunmaktadır. Yanmar Türkiye Makine A.Ş., Tarım makineleri ve Ekipmanları, Enerji Sistemleri, Anahtar Teslim Mühendislik Hizmetleri, Endüstiyel Motorlar ve e-ticaret alanında iş makinası ve endüstriyel makina kiralama platformu makinagetir.com iş alanları ile hizmet vermektedir.
Karada, denizde ve hayatın her alanında yer alan Yanmar’ın ‘müşterilerinin üretim ve enerji sarfiyatı konularında karşılaştıkları zorluklara odaklanıp, gelecek için insan yaşamının değerini artıracak sürdürülebilir çözümler sunma’ misyonu, ‘Sürdürülebilir Gelecek’ sağlayabilmek için Yanmar’ın benimsemiş olduğu temel ilkedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde "Yapay Zeka ve Akıllı Şehirler Müdürlüğü" Kuruldu!
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde "Yapay Zeka ve Akıllı Şehirler...
İtfaiyecilik mesleğine adım adım: Zorlu eğitimlerle göreve hazırlanıyorlar!
İtfaiyecilik mesleğine adım adım: Zorlu eğitimlerle göreve...