Yangın bölgelerine gönülden destek
Yangınların etkili olmaya başladığı ilk günden itibaren gerek ormanların kurtarılması gerekse sosyal destekler noktasında seferberlik ilan eden Bursa Büyükşehir Belediyesi, Mahalle Gönüllüleri ve izci ekipleri aracılığıyla sahadaki çalışmalara destek olmaya devam ediyor.
![Yangın bölgelerine gönülden destek](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2021/08/yangin-bolgelerine-gonulden-destek.jpeg)
10 Ağustos 2021 - 12:47
BURSA – Yangınların etkili olmaya başladığı ilk günden itibaren gerek ormanların kurtarılması gerekse sosyal destekler noktasında seferberlik ilan eden Bursa Büyükşehir Belediyesi, Mahalle Gönüllüleri ve izci ekipleri aracılığıyla sahadaki çalışmalara destek olmaya devam ediyor.
Türkiye’nin güney hattını etkisi altına alan orman yangınlarıyla mücadelede ilk günden itibaren ekip, ekipman ve itfaiye personeliyle aktif bir rol oynayan Bursa Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardımların yanı sıra Mahalle Gönüllüleriyle de sahada ekiplere destek oluyor. Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda organize olan Mahalle Gönüllüleri, Yangın Dayanışma Merkezi’ne toplanan gıda ve ilaç yardımlarını iletti. Aralarında Veteriner Şube Müdürlüğü ekiplerinin de yer aldığı gönüllüler, farklı noktalarda sokak hayvanlarını da besledi.
Öte yandan Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren 18 kişilik izci ekibi de Muğla’nın Ula ilçesine giderek Kızılay’ın lojistik deposuna gelen yardımların indirilmesine, sayımına ve malzemelerin tasniflenmesine yardımcı oldu.
Türkiye’nin güney hattını etkisi altına alan orman yangınlarıyla mücadelede ilk günden itibaren ekip, ekipman ve itfaiye personeliyle aktif bir rol oynayan Bursa Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardımların yanı sıra Mahalle Gönüllüleriyle de sahada ekiplere destek oluyor. Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda organize olan Mahalle Gönüllüleri, Yangın Dayanışma Merkezi’ne toplanan gıda ve ilaç yardımlarını iletti. Aralarında Veteriner Şube Müdürlüğü ekiplerinin de yer aldığı gönüllüler, farklı noktalarda sokak hayvanlarını da besledi.
Öte yandan Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren 18 kişilik izci ekibi de Muğla’nın Ula ilçesine giderek Kızılay’ın lojistik deposuna gelen yardımların indirilmesine, sayımına ve malzemelerin tasniflenmesine yardımcı oldu.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai