Vali Karadeniz'den, Yunus Emre ve Tabduk Emre Türbesi'ne Ziyaret
Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Manisa'nın Kula ilçesini ziyaret ederek 2021 yılının Cumhurbaşkanlığınca "Yunus Emre ve Türkçe Yılı" ilan edilmesi dolayısıyla ilçenin Emre Mahallesi'nde bulunan Yunus Emre ve Tabduk Emre Türbesi'nde incelemelerde bulundu.
![Vali Karadeniz'den, Yunus Emre ve Tabduk Emre Türbesi'ne Ziyaret](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2021/05/vali-karadeniz-den-yunus-emre-ve-tabduk-emre-turbesi-ne-ziyaret.jpg)
08 Mayıs 2021 - 00:26
Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Manisa'nın Kula ilçesini ziyaret ederek 2021 yılının Cumhurbaşkanlığınca "Yunus Emre ve Türkçe Yılı" ilan edilmesi dolayısıyla ilçenin Emre Mahallesi'nde bulunan Yunus Emre ve Tabduk Emre Türbesi'nde incelemelerde bulundu.
Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Manisa'nın Kula ilçesini ziyaret etti. Vali Karadeniz, Yunus Emre’nin vefatının 700. yıl dönümü olması sebebiyle UNESCO tarafından anma ve kutlama yıl dönümleri arasına alınması ve Cumhurbaşkanlığınca 2021 yılının "Yunus Emre ve Türkçe Yılı" ilan edilmesi nedeniyle ilk olarak Yunus Emre ve Hocası Tabduk Emre'nin Kula İlçesi Emre mahallesinde bulunan türbesi çevresinde incelemelerde bulundu. Emre mahallesinde Tabduk Emre'nin yaşadığı dönemde dergah olarak kullanıldığına inanılan Carullah Bin Süleyman Camii'ni de ziyaret eden Vali Karadeniz, camii hakkında yetkililerden bilgi aldı. Vali Karadeniz'e, Kula Kaymakamı Kemal Duru, Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, İl Kültür Turizm Müdürü İbrahim Sudak, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Nurettin Yarımçam, İlçe Emniyet Müdürü Burhan Demirkıran, Manisa Büyükşehir Belediyesi İlçe Koordinatörü Faik Şentürk, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Sait Bozer'den oluşan heyet eşlik etti.
Yunus Emre ve Tabduk Emre Türbesi ziyaretinin ardından Vali Karadeniz, Hükümet Konağı'na geçerek Kula Kaymakamı Kemal Duru'yu makamında ziyaret etti. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Kula ilçesinde yapımında sona gelinen Gençlik Merkezi'nde de incelemelerde bulunan Vali Karadeniz, iç tefrişat çalışmaları süren merkez hakkında Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Sait Bozer'den bilgi aldı.
Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Manisa'nın Kula ilçesini ziyaret etti. Vali Karadeniz, Yunus Emre’nin vefatının 700. yıl dönümü olması sebebiyle UNESCO tarafından anma ve kutlama yıl dönümleri arasına alınması ve Cumhurbaşkanlığınca 2021 yılının "Yunus Emre ve Türkçe Yılı" ilan edilmesi nedeniyle ilk olarak Yunus Emre ve Hocası Tabduk Emre'nin Kula İlçesi Emre mahallesinde bulunan türbesi çevresinde incelemelerde bulundu. Emre mahallesinde Tabduk Emre'nin yaşadığı dönemde dergah olarak kullanıldığına inanılan Carullah Bin Süleyman Camii'ni de ziyaret eden Vali Karadeniz, camii hakkında yetkililerden bilgi aldı. Vali Karadeniz'e, Kula Kaymakamı Kemal Duru, Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, İl Kültür Turizm Müdürü İbrahim Sudak, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Nurettin Yarımçam, İlçe Emniyet Müdürü Burhan Demirkıran, Manisa Büyükşehir Belediyesi İlçe Koordinatörü Faik Şentürk, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Sait Bozer'den oluşan heyet eşlik etti.
Yunus Emre ve Tabduk Emre Türbesi ziyaretinin ardından Vali Karadeniz, Hükümet Konağı'na geçerek Kula Kaymakamı Kemal Duru'yu makamında ziyaret etti. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Kula ilçesinde yapımında sona gelinen Gençlik Merkezi'nde de incelemelerde bulunan Vali Karadeniz, iç tefrişat çalışmaları süren merkez hakkında Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Sait Bozer'den bilgi aldı.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai