Türkiye'nin En Büyük Kompleks Yapılı Tıp Merkezi Blu Clinic, AAD Architects İmzası Taşıyor!

Ulusal ve uluslararası ölçekte mimari ve iç mimari projelere imza atan Mimar Ayşegül Güner liderliğindeki AAD Architects, Türkiye’nin en büyük kompleks yapılı tıp merkezi Blu Clinic’in tasarımını hayata geçirdi.

Türkiye'nin En Büyük Kompleks Yapılı Tıp Merkezi Blu Clinic, AAD Architects İmzası Taşıyor!
02 Şubat 2023 - 15:46
Özellikle sağlık alanında gerçekleştirdiği farklı ölçeklerdeki mimari ve iç mimari klinik projeleriyle öne çıkan AAD Architects Kurucusu Mimar Ayşegül Güner, son olarak İstanbul’un en prestijli projelerinin ve yaşam alanlarının bulunduğu bölge olan Vadi İstanbul’da konumlanan 18.000 metrekare oturum alanlı estetik merkezi Blu Clinic’in tasarımını gerçekleştirdi.

Ulusal ve uluslararası ölçekte mimari ve iç mimari projelere imza atan Mimar Ayşegül Güner liderliğindeki AAD Architects, Türkiye’nin en büyük kompleks yapılı tıp merkezi Blu Clinic’in tasarımını hayata geçirdi. İstanbul’un prestijli yaşam alanı Vadi İstanbul’da bulunan Blu Clinic, üst düzey steril saç ekim operasyon bölümleri, farklı branşlarda medikal estetik bölümleri, tam teşekküllü ameliyathaneleri, teknolojik tedaviler içeren diş klinikleri ve genel sağlık birimleri ile çok sayıda sağlık birimini içeriğinde barındırıyor.

AAD Architects, tasarımının odağında insan ve insanın yüksek teknoloji ve sanatla yoğurulmuş estetikle bütünleşmesi olan tesiste, “gelecek nesillere ilham veren yeni klinik tasarımı” hedeflemiş. Yurt içi ve yurtdışı hastalarının otel konforunu aşan VIP odalarda konuk edildiği tıp merkezinde, dikkatleri üzerine çeken ilk nokta; tasarımında insan biyolojisinden esinlenilmiş olması, doğal ve organik formlar kullanılarak, teknoloji ve sanat algısının müthiş bir ahenkte birlikteliğinin yaratılması olmuş.

Blu Clinic, hem geleceği yansıtıyor hem de insanın estetik görünümünde zamanı istediği gibi geri alabiliyor olması vizyonunu da kendi özünde hissettiriyor. Mekanların mimarlar tarafından insanlar için tasarlandığının altını çizen Mimar Ayşegül Güner, Blu Clinic projesinde sanat ile tasarımı özgün bir vizyonda buluşturduklarını şu sözlerle ilave ediyor: “Blu Clinic projesinde birçok sanatçı ile iş birliklerimiz oldu. Projemizde tüm sanatsal öğeler bir bütünsellikle, birbirine gönülden bağlı ilerledi. Proje tamamlandığında, işverenlerimizden mekan için “Her şey birbirini inanılmaz bir ahenkle tamamladı, evet bu bizim hikayemiz” sözlerini duymak ise paha biçilemezdi.”

Künye:
Proje Adı: Blu Clinic
Proje Yeri: Vadi İstanbul
Proje Ofisi: AAD Architects
İşveren: Abdulaziz Balvi, Fadıl Balvi
Fotoğrafçı: Aslı Akbulut
Konsept Tasarımı: AAD Architects
Elektrik Projesi: Akmed Elektrik
Mekanik Projesi: KMK Mekanik
Proje Bitiş Yılı: 2022
Toplam İnşaat Alanı: 18.000 m2
Proje Uygulama ve Hakediş Denetimi: Proplan
Aydınlatmalar: Masia Lux Aydınlatma, Pedaş Aydınlatma
Banyo Ekipmanları: Vitra, Geberit ve Grohe
Mobilya İmalatları: Mass Mobilya, Akgün Mobilya

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Tugay: Sorunları ve çözümleri biliyorum
Başkan Tugay: Sorunları ve çözümleri biliyorum
Başkan Tugay Bergama'da köylülerle buluştu
Başkan Tugay Bergama'da köylülerle buluştu