Türk Kızılay İzmir Şubesi'nin Deprem Yardım Tırları 120'ye Ulaştı

İzmir Valiliği ile Türk Kızılay İzmir İl Şubesi, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ilk dakikalarından itibaren bölgeye yardım göndermek için çalışmalara başladı.

Türk Kızılay İzmir Şubesi'nin Deprem Yardım Tırları 120'ye Ulaştı
09 Şubat 2023 - 13:17

İzmir Valiliği ve Türk Kızılay İzmir İl Şubesi ortak bağış kampanyası kapsamında Ege Afet Bölge Merkezi’nde toplanan yardımları taşıyan tırlar, deprem bölgelerine doğru hareket etti.

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger’in destek ve yönlendirmesi ile başlatılan yardım kampanyasını Türk Kızılay İzmir İl Şubesi Başkanı Kerem Baykalmış anlattı. Baykalmış, açıklamasında Kahramanmaraş merkezli depremlerle ilgili yürüttükleri yardım çalışmaları hakkında bilgi verdi.

İzmir Valiliği ile Türk Kızılay İzmir İl Şubesi, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ilk dakikalarından itibaren bölgeye yardım göndermek için çalışmalara başladı. Türk Kızılay Ege Afet Müdürlüğündeki merkeze akın eden vatandaşlar malzemelerini teslim ederken, saatler içerisinde tırlar deprem bölgesine gönderildi. Deprem bölgesine giden yardım tırlarında kuru gıda, kıyafet, battaniye, ısıtıcı ayakkabı, çocuk bezi, paket havlu, hijyen ürünleri, peçete gibi malzemeler yer aldı. Ayrıca Türk Kızılay İzmir İl Başkanı Kerem Baykalmış, yardım toplama merkezindeki çalışmalarda da yer aldı.


İzmirlilerin Hazırladığı Yardım Tırlarını Gönderiyoruz

Depremin ardından, İzmir Valiliği ile koordinasyon içinde bağış kampanyasını oluşturduklarını belirten Baykalmış, " Şu ana kadar yardım malzemelerinin yüklü olduğu toplam 120 yardım tırı İzmir’den afet bölgesine doğru yola çıktı!” ifadelerini kullandı.
Türk Kızılay İzmir İl Başkanı Kerem Baykalmış, “Deprem anından itibaren Valiliğimiz ile birlikte harekete geçtik. Profesyonel afet ekibimiz haberin duyulduğu ilk andan itibaren yola çıktı. Aziz Milletimizin destekleri ile hazırlanan yardım tırlarını da deprem bölgelerine göndermeye başladık.Emeği geçen yardımda bulunan herkese, özellikle gönüllülerimize teşekkür ediyorum. Bölgenin ihtiyacını karşılayacağız. Yardımlarımız her gün devam edecek.Yaralarımızı hep birlikte saracağız." dedi.


Yardımlar Artık Fuar İzmir’de Toplanacak

Araçlar yola çıkmadan önce bir konuşma yapan Baykalmış, “Bu gece itibariyle 120 tır deprem bölgesine İzmir halkının yapmış olduğu yardımları tırlarımıza yükledik. Şimdi yola çıkarıyoruz. Yoğun bir biçimde gelen bağışçıların tasnif edilmesini gönüllüler sağladı. Bağış yapanlara öncelikle teşekkür ediyorum. Yine bekliyoruz, yardımlar devam ediyor, bağışlar tamamlanmış değil. Yeni tırlarda da mutlaka sevkiyatlar yapılacaktır.Yürütülen faaliyetlerin bundan sonra Türk Kızılay Ege Afet Müdürlüğündeki merkezinden, Gaziemir İlçesinde bulunan Fuar İzmir A Hol’e taşındığının bilgisini vermek isterim. Fuar İzmir hem sevkiyat,hem ulaşım yönünden saha faaliyetlerimizde geçmiş dönemlerde olduğu gibi bize yine büyük kolaylık sağlayacaktır. Gönüllülerimizi artık buraya davet ediyorum” diye belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ege Üniversitesi dünya sıralamalarındaki yükselişini sürdürüyor!
Ege Üniversitesi dünya sıralamalarındaki yükselişini...
Başkan Tugay: Sorunları ve çözümleri biliyorum
Başkan Tugay: Sorunları ve çözümleri biliyorum