Türk Hava Kurumu'nun 96. kuruluş yıl dönümü Menemen'de kutlandı

Türk Hava Kurumu’nun 96. kuruluş yıldönümü bugün Menemen Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı.

Türk Hava Kurumu'nun 96. kuruluş yıl dönümü Menemen'de kutlandı
17 Şubat 2021 - 10:31
Türk Hava Kurumu’nun 96. kuruluş yıldönümü bugün Menemen Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı. Törende konuşan Aydın Pehlivan, “Türk Hava Kurumu’nun, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizmiş olduğu yolda “İstikbal göklerdedir” sözünü Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın pekiştirdiği “İstikbal uzaydadır” sözlerine götürecek hedeflerde çok ciddi katkılar sağlayacaklarına eminiz” dedi.

Türk Hava Kurumu’nun kuruluş yıl dönümü törenine Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, THK Menemen Şube Başkanı Hilmi Kurtoğlu,  AK Parti Menemen İlçe Başkanı Ahmet Can Çelik, Menemen Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Demircioğlu, önceki dönem Menemen Belediye Başkan Adayı Durmaz Bayraktar, MHP Menemen İlçe Başkanı Ali Rıza Bölük, muhtarlar,  THK Menemen Şubesi yönetimi, kurumun bünyesindeki Genç Kanatlar Grubu öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.

Aydın Pehlivan: “Türk Hava Kurumu’nun her daim yanındayız”
Cumhuriyet Meydanı'nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan törende konuşan Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, “Türk Hava Kurumu ülkemizde kuruluşmuş en değerli kurumlardan biri. Yürütmüş olduğu çalışmalardan dolayı Sayın Menemen Şube Başkanımız Hilmi Kurtoğlu nezdinde bütün Türk Hava Kurumu ailesine teşekkür ediyorum. Türk Hava Kurumu’nun, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizmiş olduğu yolda “İstikbal göklerdedir” sözünü Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın pekiştirdiği “İstikbal uzaydadır” sözlerine götürecek hedeflerde çok ciddi katkılar sağlayacaklarına eminiz. Türk Hava Kurumu’na bundan sonraki çalışmalarında en büyük destekçilerden biri Menemen Belediyesi olacaktır. Yapacakları bütün etkinliklerde, sosyal aktivitelerde, hayır kurumları ile yaptıkları çalışmalarda her daim yanlarında olacağız, biz de belediye olarak ayıracağımız bütçelerle yer alacağız” dedi.

Hilmi Kurtoğlu: “Üniversitemiz havacılık sektörüne önemli kazanımlar sağlıyor”
Türk Hava Kurumu Menemen Şubesi Başkanı Hilmi Kurtoğlu’da törende yaptığı konuşmada, "Türk Hava Kurumunun 96. kuruluş yıldönümü nedeniyle toplanmış bulunuyoruz. 96 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk’ün “İstikbal göklerdedir” parolasıyla kurulan kurumumuz 96 yıldır halkımızın desteğiyle havacılık alanında hizmet vermeye devam etmektedir. Cumhuriyet ile yaşıt olan kurumumuz 1925 yılında kurulmasından 2 yıl sonra 1927 yılında İzmir’in en önemli kuzey aksı olan ilçemiz Menemen’de kurularak ne kadar köklü bir geçmişe sahip olduğunu bizlere göstermektedir. O yıllardaki kuruluş kararlarına imza atan Teyyareci Muhittin Bey’e, Avukat İdris Tınaz’a, Mehmet Alaşarlı’ya, Doğaköy’lü fabrikatör Mustafa Bey’e, Doğaköy’lü Hafız İbrahim’e ve diğer emeği geçenlere bir kez daha huzurlarınızda teşekkür ediyor hepsini minnetle ve rahmetle anıyorum” diye konuştu.

Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nin de 11. yılını kutladıklarına değinen Hilmi Kurtoğlu, gazi ve şehit çocuklarına tam burslu eğitim veren üniversitenin çağın gereklerine uygun verdiği eğitimlerle havacılık sektörüne önemli kazanımlar sağladığını söyledi.

Konuşmaların ardından Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan yamaç paraşütü tanıtımı ve THK Menemen Şubesi’ne yapılan ziyaret ile program son buldu..  

İzmir Basın Grubu 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Tugay Bergama'da köylülerle buluştu
Başkan Tugay Bergama'da köylülerle buluştu
Uluslararası öğrenci hareketliliği ve eğitim turizmi
Uluslararası öğrenci hareketliliği ve eğitim turizmi