Sosyal Etkinlik Merkezi'nden LGS başarısı: "3 derece" birden geldi
İZMİR MAHALLİ GÜNDEM // LGS sonuçlarına göre Bayraklı Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi öğrencilerinden Ömer Uğur Demir 484,14 puanla Türkiye genelinde yüzde 0,28’lik dilime girerek en başarılı öğrenci oldu.
![Sosyal Etkinlik Merkezi'nden LGS başarısı: "3 derece" birden geldi](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2022/07/sosyal-etkinlik-merkezi-nden-lgs-basarisi-3-derece-birden-geldi.jpg)
07 Temmuz 2022 - 19:12
Bayraklı Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi'nde ücretsiz eğitim alarak Liselere Giriş Sınavı'na (LGS) katılan 240 öğrencinin tamamı sınav sonuçlarına göre başarıya ulaştı.
Öğrenciler, Türkiye genelinde nitelikli lise ve mesleki teknik liselerde eğitim alma hakkı kazandı. Tüm öğrencilerin en doğru lise seçimini yapabilmesi için de rehberlik birimi, tercih danışmanlığı hizmeti vermeye başladı. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, tüm öğrencileri tebrik ederek, başarılar diledi.3 ÖĞRENCİDEN TÜRKİYE DERECESİ
LGS sonuçlarına göre Bayraklı Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi öğrencilerinden Ömer Uğur Demir 484,14 puanla Türkiye genelinde yüzde 0,28’lik dilime girerek en başarılı öğrenci oldu. Nisa Nur Budak 482,93’lük puanıyla yüzde 0,33’lük dilime girmeyi başardı. Ferhat Yaycı ise 458,29 puanla yüzde 2’lik dilimde yer aldı. Bunun dışında birçok öğrenci yüzde 5’lik ve 10’luk dilime girmeyi başardı. İlçenin gururu olan öğrenciler, istedikleri liselerde eğitim alma hakkı kazandı.TERCİH HİZMETİ BAŞLADI
Öte yandan Bayraklı Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi eğitmenleri, öğrencileri LGS sonrası da yalnız bırakmıyor. Sınava giren öğrencilerinin, Türkiye’nin önde gelen liselerine yerleşme imkanı bulmasıyla büyük gurur yaşanan merkezde rehber öğretmenler, hafta içi 09.30 – 17.00 saatleri arasında ücretsiz rehberlik ve tercih danışmanlığı hizmeti veriyor. 20 Temmuz’a kadar gerçekleştirilecek LGS tercihleri öncesi öğrencilerle randevu sistemine göre tek tek görüşen rehber öğretmenler; öğrencilerin puan, beceri ve eğilimlerine göre en doğru tercihi yapmaları için destek oluyor. Bu hizmetten faydalanmak isteyen öğrenciler; 0 232 935 03 35 telefon numarasından randevu alıp, merkez binasında tercih danışmanlığı hizmetinden yararlanabiliyor. 25 Temmuz’da açıklanacak yerleştirme sonuçları için eğitmenler, tüm öğrencileri en doğru tercih için Bayraklı Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi'ne davet ediyor.ONLARIN BAŞARISI BİZİM MUTLULUĞUMUZ
Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Bayraklı’nın yarınları olacak çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Onların başarısı bizim gurur kaynağımız oluyor. İlk günden itibaren verdiğimiz sözü tutuyoruz ve ilçemizde ekonomik sorunlar nedeniyle eğitimlerinde sıkıntı yaşayan her çocuğumuza destek oluyoruz. Çabalarımızın karşılığını çocuklarımızın başarılarıyla almak sevincimizi daha da katlıyor. Tüm öğrencilerimizi kutluyor, eğitim hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai