Prof. Dr. Aydın ve Yazar Ezmeci okurlarıyla buluştu

Polimat Bilim İnsanı Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın ve Yazar ve Psikolog Esra Ezmeci 6. Menteşe Kültür ve Sanat Şenliği kapsamında İskender Alper Konakaltı Kültür Merkezindeki söyleşi ve imza gününde okurları ve sevenleri ile bir araya geldiler. 

Prof. Dr. Aydın ve Yazar Ezmeci okurlarıyla buluştu
10 Ekim 2021 - 18:35

Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın & Yazar ve Psikolog Esra Ezmeci okurlarıyla buluştu

Polimat Bilim İnsanı Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın ve Yazar ve Psikolog Esra Ezmeci 6. Menteşe Kültür ve Sanat Şenliği kapsamında İskender Alper Konakaltı Kültür Merkezindeki söyleşi ve imza gününde okurları ve sevenleri ile bir araya geldiler. Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği interaktif soru cevap şeklinde gerçekleşen söyleşi ve imza gününde Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın ‘İnsan 3.0’ kitabında yer alan teknoloji gelişimi ve insanın uyumu konusunda bilgilendirme yaptı. Teknolojinin günümüz Dünyasındaki etkisini ve insanlığın teknoloji temelli gelişimini güncel ve tarihsel örnekler vererek anlatan Prof. Dr. Aydın, bir katılımcının ‘Yapay zekanın ve öğrenme yeteneği olan süper yapay zekanın hızlı gelişimi Dünyamız için tehlike unsuru oluşturuyor mu’ sorusuna; “Yapay zeka öğrendiği her bilgiden yeni bir bilgi doğuruyor. Etik kurallar çerçevesinde kontrollü bir şekilde geliştirilmeli” şeklinde cevap verdi. İnsanın gelişmesi için mutlaka bir hobi edinmesi ve çokça okuması gerektiğine vurgu yapan Prof. Dr. Aydın, “Özellikle anne babalar sizler evde kitap okursanız çocuklarınız da sizi örnek alır. Onlarda kitaba merak salar ve okuma alışkanlığı edinir. Okumak gelişmektir. Okuyun, sorgulayın, soru sormaktan korkmayın, bilinçli olmanın yolu budur” dedi.


Ezmeci, “Sosyal Medyayı Kontrollü Kullanın”

Söyleşi etkinliğinde Yazar ve Psikolog Esra Ezmeci ise dinleyicilere ‘Yeni insan ve psikolojisi’ konusunu aktardı. Esra Ezmeci söyleşisinde katılımcılara gündelik yaşam, aile, evlilik ve ikili ilişkilere dair tespitlerini paylaşırken katılımcıların sorularını da yanıtladı. Sosyal medyanın kontrollü bir şekilde kullanılması gerektiğine vurgu yapan Ezmeci, “Sosyal medya aslında var olmayan pek çok şeyin varmış gibi gösterildiği bir mecra haline geldi. Özellikle siz gençler sosyal medyayı sosyalleşmek ve doğru kaynaklardan bilgi edinmek adına kullanmalısınız. Kontrollü ve bilinçli bir şekilde sosyal medyada var olunmalı” dedi.

Söyleşinin ardından söz alan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Sayın hocamız Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın’a ve Psikolog Yazar Esra Ezmeci söyleşileri ile festivalimize ve Menteşemize çok büyük bir değer kattılar. Bizlerle ve katılımcılarla paylaştıkları değerli bilgileri ve yönlendirmeleri için kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, “Çok geniş yelpazede bilgi birikimine sahip olan ve bu bilgileri bizimle paylaşan değerli hocamız Prof. Dr. İsmail hakkı Aydın’a ve Psikolog Yazar Esra Ezmeciye katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı DR. Osman Gürün tarafından Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın ve Esra Ezmeci’ye katılımlarından dolayı teşekkür plaketi ve çiçek takdim edildi.

Söyleşinin arındından Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın katılımcılar için kitaplarını imzalayarak onlarla fotoğraf çektirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Tugay: İzmir'de taş üstüne taş koyan bizi yanında görecek
Başkan Tugay: İzmir'de taş üstüne taş koyan bizi yanında...
0-4 Yaş Arası Çocuk Sahibi Annelere Ücretsiz Ulaşım!
0-4 Yaş Arası Çocuk Sahibi Annelere Ücretsiz Ulaşım!