Manisa BBSK, Fethiye Belediyespor'u eli boş gönderdi
Manisa Büyükşehir Belediyespor Basketbol Takımı, Türkiye Basketbol Ligi 2’inci hafta mücadelesinde Fethiye Belediyespor’u Muradiye Spor Salonu’nda ağırladı.
![Manisa BBSK, Fethiye Belediyespor'u eli boş gönderdi](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2021/10/manisa-bbsk-fethiye-belediyespor-u-eli-bos-gonderdi.jpeg)
10 Ekim 2021 - 17:50
Manisa Büyükşehir Belediyespor Basketbol Takımı, Türkiye Basketbol Ligi 2’inci hafta mücadelesinde Fethiye Belediyespor’u Muradiye Spor Salonu’nda ağırladı. Manisa’nın yeşil-beyazlı dev adamları bir ara 21 sayılık üstünlüğü yakaladığı maçı, ikinci yarıda zora soksa da 83-80’lik skorla kazanarak bu sezonki ilk galibiyetini aldı.
Türkiye Basketbol Ligi’nde mücadele eden Manisa Büyükşehir Belediyespor Basketbol Takımı, 2021-2022 sezonundaki ilk iç saha maçında Muradiye Spor Salonu’nda Fethiye Belediyespor’u ağırladı. Mücadeleyi; Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Mehmet Güzgülü, Manisa Futbol Kulübü Başkanı Mevlüt Aktan, Manisa Büyükşehir Belediyespor Yönetim Kurulu Üyeleri, MHP Manisa İl Başkanı Murat Öner, Ülkü Ocakları Manisa İl Başkanı Nazmi Akçay, MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Şener Özten ve Manisa FK’lı futbolcular da tribünde takip etti. Maçın ilk dakikaları karşılıklı basketlerle geçilirken skorda üstünlüğü ele geçiren yeşil-beyazlı ekip ilk periyodu 23-16 önde geçti.
İkinci Periyottaki Etkili Oyun İle Fark Açıldı
Manisa’nın yeşil-beyazlı dev adamları ikinci periyodu adeta sürklase etti. Rakibine kolay sayı şansı tanımayan Manisa BBSK, hem boyalı alanda hem de üç sayı çizgisinin gerisinden bulduğu isabetlerle soyunma odasına 52-37 önde gitti.
İkinci Yarıda Skor Bulmakta Zorlandık
Mücadelenin ikinci yarısında skor bulmakta zorlanan ekibimiz karşısında farkı azaltan Fethiye Belediyespor skora ortak olmayı başardı. Final periyoduna girilirken 62-58’lik skorla yeşil-beyazlı temsilcimizin üstünlüğü vardı.
Son Periyotta Adeta Nefesler Tutuldu
Son dakikalarda skor üstünlüğü iki takım arasında gidip gelirken maçın bitmesine 1 dakika kala yıldız oyuncularımız Diante Wantkins ve Sercan Topcu’nun pota altından bulduğu basketlerle skor avantajı lehimize döndü. Bu sezonki ilk iç saha maçında seyircisi ile buluşan Manisa’nın dev adamları parkeden 83-80 galip ayrıldı.
Andre Williamson bulduğu 16 sayı, 10 ribauntluk performansı ile double-double yaptı. Bir diğer Amerikalı oyuncumuz Diante Watkins 15 sayısının yanına 8 asist eklemeyi başardı. Murat Kozan 14, Akın Kandemir, Koray Uzunhasan ve Sercan Topcu buldukları 10 sayı ile ekibimizde çift haneli skor üreten diğer oyuncular oldular.
Türkiye Basketbol Ligi’nde mücadele eden Manisa Büyükşehir Belediyespor Basketbol Takımı, 2021-2022 sezonundaki ilk iç saha maçında Muradiye Spor Salonu’nda Fethiye Belediyespor’u ağırladı. Mücadeleyi; Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Mehmet Güzgülü, Manisa Futbol Kulübü Başkanı Mevlüt Aktan, Manisa Büyükşehir Belediyespor Yönetim Kurulu Üyeleri, MHP Manisa İl Başkanı Murat Öner, Ülkü Ocakları Manisa İl Başkanı Nazmi Akçay, MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Şener Özten ve Manisa FK’lı futbolcular da tribünde takip etti. Maçın ilk dakikaları karşılıklı basketlerle geçilirken skorda üstünlüğü ele geçiren yeşil-beyazlı ekip ilk periyodu 23-16 önde geçti.
İkinci Periyottaki Etkili Oyun İle Fark Açıldı
Manisa’nın yeşil-beyazlı dev adamları ikinci periyodu adeta sürklase etti. Rakibine kolay sayı şansı tanımayan Manisa BBSK, hem boyalı alanda hem de üç sayı çizgisinin gerisinden bulduğu isabetlerle soyunma odasına 52-37 önde gitti.
İkinci Yarıda Skor Bulmakta Zorlandık
Mücadelenin ikinci yarısında skor bulmakta zorlanan ekibimiz karşısında farkı azaltan Fethiye Belediyespor skora ortak olmayı başardı. Final periyoduna girilirken 62-58’lik skorla yeşil-beyazlı temsilcimizin üstünlüğü vardı.
Son Periyotta Adeta Nefesler Tutuldu
Son dakikalarda skor üstünlüğü iki takım arasında gidip gelirken maçın bitmesine 1 dakika kala yıldız oyuncularımız Diante Wantkins ve Sercan Topcu’nun pota altından bulduğu basketlerle skor avantajı lehimize döndü. Bu sezonki ilk iç saha maçında seyircisi ile buluşan Manisa’nın dev adamları parkeden 83-80 galip ayrıldı.
Andre Williamson bulduğu 16 sayı, 10 ribauntluk performansı ile double-double yaptı. Bir diğer Amerikalı oyuncumuz Diante Watkins 15 sayısının yanına 8 asist eklemeyi başardı. Murat Kozan 14, Akın Kandemir, Koray Uzunhasan ve Sercan Topcu buldukları 10 sayı ile ekibimizde çift haneli skor üreten diğer oyuncular oldular.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai