Orhan Sarıbal: "Yılmaz Hoca Eskişehir'i dünya markası yaptı"

CHP Genel Başkan Tarım Politikaları Başdanışmanı, Parti Meclisi Üyesi ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin tesislerinde bir dizi inceleme gezisi yaptı.

Orhan Sarıbal: "Yılmaz Hoca Eskişehir'i dünya markası yaptı"
21 Ağustos 2022 - 23:58

CHP Genel Başkan Tarım Politikaları Başdanışmanı, Parti Meclisi Üyesi ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Başkan Büyükerşen’in belediyecilikte şehri örnek bir okula dönüştürdüğünü belirterek, “Yılmaz Hoca Eskişehir’i bir dünya markası yaptı” dedi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Cumhuriyet Halk Partili 11 Büyükşehir Belediyesi’nin tarımsal hizmetler konularında hizmet veren daire başkanlarının katılımıyla 7’ncisi düzenlenen ‘Yerel Yönetimler ve Tarım’ çalıştayına katılan; CHP Genel Başkan Tarım Politikaları Başdanışmanı, Parti Meclisi Üyesi ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal Büyükşehir Belediyesi’nin tesislerinde bir dizi inceleme gezisi yaptı.


Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce ile birlikte Büyükşehir Belediyesi’ne ait yapım atölyeleri, sanat atölyeleri, park ve bahçeler tesisleri, seralar ve yerel tohum merkezini inceleyen Sarıbal, çalışmaları çok beğendiğini belirtti.

Milletvekili Sarıbal, “Yılmaz Hoca Eskişehir’de çok güzel işler yapıyor. Büyükşehir Belediyesi’nin kendi imkanlarıyla yaptığı projeler ve çalışmalar Türkiye’ye örnek olmuştur. Eskişehir kendi yağı ile kavrulmuş, kendi imkanlarıyla bunu başarmıştır. Aslında Eskişehir bu konuda bir okuldur. Tarım çalışmalarında, park bahçeler ve seralar konusunda da tüm ülkeye örnektir. Tüm belediyeler buradan gelip örnekler alması gerekiyor. Kendi imkanları ile bunu yapabilen belediyemizi ve Yılmaz Büyükerşen Hocamızı yürekten kutluyorum. Eskişehir’i bir dünya markası yapan değerli Hocamız Büyükerşen ve mesai arkadaşlarına, hem Eskişehir’de yaptığı örnek çalışmaları ve ülke tarımına katkılardan dolayı, hem de bizleri büyük bir konukseverlikle ağırladıkları için çok teşekkür ederim.” dedi.

Başkan Büyükerşen de milletvekili Sarıbal’ı ağırlamaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek ziyaret nedeniyle teşekkür etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ege Üniversitesi dünya sıralamalarındaki yükselişini sürdürüyor!
Ege Üniversitesi dünya sıralamalarındaki yükselişini...
Başkan Tugay: Sorunları ve çözümleri biliyorum
Başkan Tugay: Sorunları ve çözümleri biliyorum