Büyükerşen'den çalışmalara yakın takip

Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 ilde büyük yıkıma neden olan depremler sonrası Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan destek kampanyası yardımsever Eskişehirlilerin desteğiyle tüm hızıyla devam ediyor.

Büyükerşen'den çalışmalara yakın takip
08 Şubat 2023 - 17:14

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi afet bölgesine onlarca TIR destek gönderdi

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, yardım kampanyası kapsamında toplama merkezlerinde yürütülen çalışmaları inceledi. Görevliler ve gönüllülerle bir araya gelen Büyükerşen, yardım TIR’larını da afet bölgesine uğurladı.

Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 ilde büyük yıkıma neden olan depremler sonrası Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan destek kampanyası yardımsever Eskişehirlilerin desteğiyle tüm hızıyla devam ediyor.

Kampanya kapsamında Büyükşehir Belediyesi birimlerine getirilen, ayrıca Büyükşehir Belediyesi Spor Salonu ve Büyükşehir Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde tasnif edilerek TIR’lara yükleme yapılan çalışmaları Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce ile birlikte takip eden Başkan Büyükerşen, kısa sürede önemli miktarda yardımın afet bölgesine gönderildiğini belirtti. Halen de gönderimlerin devam ettiğini söyleyen Büyükerşen, belediye görevlileri ve gönüllülere teşekkür etti.


Büyükerşen, ihtiyaç doğrultusunda belediye olarak tüm güçleriyle afet bölgesine destek verdiklerini ifade ederek, Eskişehirlilerin büyük dayanışması ile yaraları sarmaya devam edeceklerini söyledi.

Başkan Büyükerşen Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde yüklemesi tamamlanan yardım TIR’larını el sallayarak deprem bölgesine uğurladı. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi depremin meydana geldiği 6 Şubat tarihinden bu yana roll ekmek, ısıtıcı, bebek bezi, mama, mont, yorgan, yastık, havlu, kazak, ayakkabı, uyku tulumu, battaniye, çorap, hasta bezi, kadın pedi, temizlik malzemeleri, çocuk kıyafetleri, yetişkin ve kadın kıyafetleri gibi çok sayıda tekstil ürünü ve gıda ürünleri olan 19 TIR insani yardım malzemesi ile 11 TIR pet şişe kalabak su, ayrıca ilk müdahale aracı, pikap, kepçe, ekskavatör, vinç, arama kurtarma malzemeleri gibi çok sayıda uzman personeli taşıyan 14 aracı bölgeye gönderdi.

İnsani yardımlar ve malzemeler Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Kahramanmaraş, Gaziantep, Malatya, Hatay, Adıyaman ve Kayseri’ye gönderildi. Ayrıca Kahramanmaraş’a 5250 litre akaryakıt desteği ulaştırıldı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, afet bölgesindeki ihtiyaç ve duruma göre yardım çeşitliliğini artırarak devam ettirecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Palandöken'den Dizi Sektörüne Çağrı: Kültürümüzü ve Yöresel Ürünlerimizi Tanıtalım
Palandöken'den Dizi Sektörüne Çağrı: Kültürümüzü ve...
Engelleri Aşan Yolculuk: Yaz Boyunca Mordoğan ve Foça'ya Ücretsiz Gemi Turu
Engelleri Aşan Yolculuk: Yaz Boyunca Mordoğan ve Foça’ya...