Neandria filmi dünya prömiyerini Varşova Film Festivali'nde yapacak

Reha Erdem’in yazıp yönettiği “Neandria”, dünya prömiyerini Varşova Film Festivali’nde yapıyor...

Neandria filmi dünya prömiyerini Varşova Film Festivali'nde yapacak
14 Eylül 2023 - 23:28

Reha Erdem’in yazıp yönettiği “Neandria”, dünya prömiyerini Varşova Film Festivali’nde yapıyor.

Yapımcılığını Ömer Atay ve Serra Ciliv’in üstlendiği film; Polonya’nın başkenti Varşova’da gerçekleşen ve bu yıl 6-15 Ekim tarihlerinde 39. kez düzenlenecek festivalin uluslararası yarışmasında gösterilecek.

Bir ekolojik olarak sürdürülebilir film yapım girişimi olan “Neandria”, antik kentin yakınlarındaki yoksul bir köyde, annesiyle birlikte yaşayan ve atletizm yarışlarına hazırlanan Suna adlı bir genç kadını odağına alıyor. Köye yeni gelen İmam ile birlikte değişen hayatı da izleyen film; yarışma, avlanma ve kazanma hırsıyla hastalanmış bir dünyada sıkışmış gençlerin, çatlaklarda özgürlüğü ve aşkı arayan isyanlarını anlatıyor.

Suna rolünde, ilk sinema deneyimiyle Deniz İlhan’ı izleyeceğimiz filmde, Ahmet Rıfat Şungar, Bülent Emin Yarar, İnci Nur Daşdemir, Nihal Yalçın, Izzy, Nur Fettahoğlu, Serkan Keskin, Gizem Katmer, Ayşegül Kopartan ve Tanıl Bora oynuyor.

Yardımcı yönetmenliğini Deniz Tortum’un yaptığı filmin görüntü yönetmenliğini de,  “Kaç Para Kaç”, “Korkuyorum Anne”, “Kosmos” gibi birçok Reha Erdem filminde de çalışan Florent Herry üstlendi. “Neandria”nın Türkiye gösterim takvimi yakında açıklanacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sebahattin Karaca, Karşıyaka'da Foça'yı anlattı
Sebahattin Karaca, Karşıyaka'da Foça'yı anlattı
Torbalı'da beklenen oldu! Sıla İlgi Akkaş aday adaylığını açıkladı
Torbalı’da beklenen oldu! Sıla İlgi Akkaş aday adaylığını...