"Mendilim Kekik Kokuyor" filminin gala gösterimi İstMarina AVM'de yapıldı
Heyecanla beklenen Çanakkale filmi Mendilim Kekik Kokuyor’un gala gösterimi İstMarina AVM’de yapıldı. Yıldızlar geçidine ev sahipliği yapan İstMarina AVM, sanat ve cemiyet dünyasını bir araya getirdi.
!["Mendilim Kekik Kokuyor" filminin gala gösterimi İstMarina AVM'de yapıldı](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2020/03/mendilim-kekik-kokuyor-filminin-gala-gosterimi-istmarina-avm-de-yapildi.jpg)
Sanattan modaya, eğlenceden maceraya kadar birbirinden keyifli aktivitelerle ziyaretçilerinin uğrak noktası olan İstMarina AVM, heyecanla beklenen Mendilim Kekik Kokuyor filminin galasına ev sahipliği yaptı. Film ekibinin yanı sıra sanat ve magazin dünyasından çok sayıda davetlinin katıldığı gecede, samimi anlar yaşandı.
Yönetmenliğini Hüseyin Özden ve Hakan Kurşun’un yaptığı, başrollerini Mehmet Çevik, Wilma Elles, Çetin Büyükakın ve Başar Alemdar’ın paylaştığı Çanakkale konulu filmin galası, basın mensuplarının katılımına açık olarak gerçekleşti. Duygusal anlara sahne olan geceye sanat, magazin ve cemiyet dünyasının tanınan isimleri katıldı. Gösterim öncesi basın mensuplarına açıklamada bulunan oyuncular, büyük emekler verilen filme katkı sunan herkese teşekkür ederek, soruları yanıtladı.
“Çanakkale ruhunu canlandırmak benim için çok önemli”
Çanakkale Savaşı’nı anlatan Mendilim Kekik Kokuyor filminin sevilen başrol oyuncularından Wilma Elles, “Muhteşem bir ekiple, duygu dolu bir projede bir araya geldik. Çanakkale ruhunun canlandırılması benim için çok anlamlıydı. Herkese emeklerinden dolayı teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.
“Çanakkale, vatan aşkının bir sembolü ve bağımsızlığın gerçek anlamıdır.”
105 yıl önce Türkiye’nin kaderini değiştiren Çanakkale Zaferi’ni konu alan filmin galasına yönelik konuşan DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “Kararlılığın, inanmanın ama en önemlisi adanmışlığın simgesi olan Çanakkale, aynı zamanda hayatımızdaki en büyük aşkın; vatan aşkının bir sembolü ve bağımsızlığın gerçek anlamıdır. Geçmişiyle gurur duyan, aydınlık bir geleceğe yürürken en büyük gücünü de köklü tarihinden alan milletin evladı olarak; Çanakkale ruhunu yeniden bizlere yaşatan böyle bir organizasyona ev sahipliği yapıyor olmaktan büyük gurur duyuyorum.” dedi.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai