Manisa'da Kadın-Spor ve Olimpizm Konferansı düzenlendi
Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde Kültür Merkezi Lale Salonu’nda ‘Kadın-Spor ve Olimpizm’ konulu konferans düzenlendi.
![Manisa'da Kadın-Spor ve Olimpizm Konferansı düzenlendi](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2022/03/manisa-da-kadin-spor-ve-olimpizm-konferansi-duzenlendi.jpg)
08 Mart 2022 - 20:19
Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde Kültür Merkezi Lale Salonu’nda ‘Kadın-Spor ve Olimpizm’ konulu konferans düzenlendi. 1992 yılında Barcelona’da judo branşında bronz madalya kazanarak Türkiye’nin olimpiyat madalyası kazanan ilk kadın sporcusu olarak tarihe geçen Hülya Şenyurt konferansta; olimpiyat anılarını, çalışma ve motivasyon yöntemlerini anlattı. Konferansa Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Turizm Şube Müdürü Seyrani Kandemir de katıldı.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Kültür Merkezi Lale Salonu’nda Türkiye’nin ilk olimpiyat madalyalı kadın sporcusu Hülya Şenyurt’un konuşmacı olarak katıldığı ‘Kadın-Spor ve Olimpizm’ konulu konferans düzenlendi. Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen konferansa Manisa CBÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Taş, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Turizm Şube Müdürü Seyrani Kandemir, Manisa Büyükşehir Belediyespor Yönetim Kurulu Üyeleri Engin Altun ve Orhan Haşim Elmalı, Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Müdürü Mustafa Buldu, Gençlik Hizmetleri Müdürü Güler Tuğan, MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Şener Özten, Türkiye Judo Federasyonu (TJF) Onur Kurulu Üyesi Zafer Şişmanlar, TJF Uluslararası Judo Hakemi Hülya Demiralay Baş, TJF Yönetim Kurulu Üyesi Behçet Atlı, TJF Manisa İl Temsilcisi Serhat Demir, Manisa Judo Aile Birliği Başkanı Işılay Şişmanlar, Judo Aile Birliği üyeleri, antrenörler, sporcular ve aileleri ile öğrenciler katıldı.
Şenyurt, Deneyimlerini Aktardı
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program; Spor Psikoloğu Esra Şanlı Korkmaz’ın Sporda Psikoloji ve Kadının Sporda Önemi sunumuyla devam etti. Korkmaz’ın sunumunun ardından Türkiye’nin olimpiyatlarda madalya kazanan ilk kadın sporcusu olarak tarihe geçen Hülya Şenyurt, katılımcılara seslendi. Manisa’da olmaktan mutluluk duyduğunu ve Türk spor tarihinde olimpiyatlarda madalya kazanan ilk sporcu olarak kendinden sonra gelecek nesillere rehber olduğu için gurur duyduğunu belirten Şenyurt, judo sporuna başlangıç serüvenini, aldığı başarıları, milli takım kariyerini, olimpiyat madalyası kazandığı süreci ve sonrasına ilişkin deneyimlerini anlattı.
Plaket ve Çiçek Takdim Edildi
Öğrencilerin merak ettikleri konuları da yanıtlayan Hülya Şenyurt, kadınların istedikleri her şeyi başarabileceklerini ifade etti. Konuşmaların ardından Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Turizm Şube Müdürü Seyrani Kandemir ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkileri; Hülya Şenyurt’a plaket ve çiçek takdiminde bulundular. Protokol üyelerinin kadın antrenörlere ve hakemlere plaket takdim etmesi ve hatıra fotoğrafının çekilmesiyle Kadın-Spor ve Olimpizm konulu konferans sona erdi.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Kültür Merkezi Lale Salonu’nda Türkiye’nin ilk olimpiyat madalyalı kadın sporcusu Hülya Şenyurt’un konuşmacı olarak katıldığı ‘Kadın-Spor ve Olimpizm’ konulu konferans düzenlendi. Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen konferansa Manisa CBÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Taş, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Turizm Şube Müdürü Seyrani Kandemir, Manisa Büyükşehir Belediyespor Yönetim Kurulu Üyeleri Engin Altun ve Orhan Haşim Elmalı, Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Müdürü Mustafa Buldu, Gençlik Hizmetleri Müdürü Güler Tuğan, MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Şener Özten, Türkiye Judo Federasyonu (TJF) Onur Kurulu Üyesi Zafer Şişmanlar, TJF Uluslararası Judo Hakemi Hülya Demiralay Baş, TJF Yönetim Kurulu Üyesi Behçet Atlı, TJF Manisa İl Temsilcisi Serhat Demir, Manisa Judo Aile Birliği Başkanı Işılay Şişmanlar, Judo Aile Birliği üyeleri, antrenörler, sporcular ve aileleri ile öğrenciler katıldı.
Şenyurt, Deneyimlerini Aktardı
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program; Spor Psikoloğu Esra Şanlı Korkmaz’ın Sporda Psikoloji ve Kadının Sporda Önemi sunumuyla devam etti. Korkmaz’ın sunumunun ardından Türkiye’nin olimpiyatlarda madalya kazanan ilk kadın sporcusu olarak tarihe geçen Hülya Şenyurt, katılımcılara seslendi. Manisa’da olmaktan mutluluk duyduğunu ve Türk spor tarihinde olimpiyatlarda madalya kazanan ilk sporcu olarak kendinden sonra gelecek nesillere rehber olduğu için gurur duyduğunu belirten Şenyurt, judo sporuna başlangıç serüvenini, aldığı başarıları, milli takım kariyerini, olimpiyat madalyası kazandığı süreci ve sonrasına ilişkin deneyimlerini anlattı.
Plaket ve Çiçek Takdim Edildi
Öğrencilerin merak ettikleri konuları da yanıtlayan Hülya Şenyurt, kadınların istedikleri her şeyi başarabileceklerini ifade etti. Konuşmaların ardından Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Turizm Şube Müdürü Seyrani Kandemir ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkileri; Hülya Şenyurt’a plaket ve çiçek takdiminde bulundular. Protokol üyelerinin kadın antrenörlere ve hakemlere plaket takdim etmesi ve hatıra fotoğrafının çekilmesiyle Kadın-Spor ve Olimpizm konulu konferans sona erdi.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai