Manisa Büyükşehir Belediyesi 3 boyutlu şehir planlaması eğitimlerine başladı
Manisa Büyükşehir Belediyesi hazırlamış olduğu proje ile Zafer Kalkınma Ajansı’ndan destek almaya hak kazandı. “Şehrimi 3 Boyuta Taşıyorum” isimli Manisa’nın 3 boyutlu haritaya taşınacağı projenin eğitim süreci başladı.
![Manisa Büyükşehir Belediyesi 3 boyutlu şehir planlaması eğitimlerine başladı](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2020/09/manisa-buyuksehir-belediyesi-3-boyutlu-sehir-planlamasi-egitimlerine-basladi.jpg)
14 Eylül 2020 - 16:25
Manisa Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan ve Zafer Kalkınma Ajansı’ndan desteklenmeye hak kazanan “Şehrimi 3 Boyuta Taşıyorum” isimli proje ile Manisa’nın 3 boyutlu görselleri çıkartılacak. 2014 yılında Manisa Belediyesinin, büyükşehir belediyesi olması ile birlikte Manisa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Coğrafi Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü kurulmuş ve hazırlanan tüm veriler 2 boyutlu olarak hazırlanmıştı. Günümüz şartlarının değişmesi ile 3 boyutlu verilerin hazırlanmasına yönelik başlatılan çalışmalar hali hazırda bulunurken, Manisa Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından “Şehrimi 3 boyuta taşıyorum” isimli proje hazırlanarak Zafer Kalkınma Ajansı’na sunuldu.
Eğitim Süreci Başladı
Ajans tarafından kabul edilen ve desteklenmeye hak kazanan proje kapsamında Manisa Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü ve MASKİ Coğrafi Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü personellerinden toplam 15 personel uygulamalı olarak 3 boyutlu şehir planlama eğitimi almaya başladı. MASKİ binası eğitim salonunda başlayan eğitimler, Manisa Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Metin Memiş, MASKİ Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Fehmi Özcan’ın başkanlığında başladı. Katılımcıların 3 boyutlu şehir tasarımı çizim tekniğinin öğrenmesinin amaçlandığı ve bir hafta sürecek olan eğitimler sonunda katılımcılara sertifikaları verilecek.
Eğitim Süreci Başladı
Ajans tarafından kabul edilen ve desteklenmeye hak kazanan proje kapsamında Manisa Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü ve MASKİ Coğrafi Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü personellerinden toplam 15 personel uygulamalı olarak 3 boyutlu şehir planlama eğitimi almaya başladı. MASKİ binası eğitim salonunda başlayan eğitimler, Manisa Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Metin Memiş, MASKİ Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Fehmi Özcan’ın başkanlığında başladı. Katılımcıların 3 boyutlu şehir tasarımı çizim tekniğinin öğrenmesinin amaçlandığı ve bir hafta sürecek olan eğitimler sonunda katılımcılara sertifikaları verilecek.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai