Kütahya Porselen yeni mağazasını Bodrum'da açtı

Mağazalarında farklı müşteri kitlelerinin ihtiyaçlarına cevap verecek ürünleri ve konseptleri bir arada sunan Kütahya Porselen, Bodrum'daki 350 metrekarelik mağazasını hizmete açtı.

Kütahya Porselen yeni mağazasını Bodrum'da açtı
18 Temmuz 2021 - 23:22

Mağazalarında farklı müşteri kitlelerinin ihtiyaçlarına cevap verecek ürünleri ve konseptleri bir arada sunan Kütahya Porselen, Bodrum'daki 350 metrekarelik mağazasını hizmete açtı.

Kütahya Porselen, mağazacılıkta geliştirdiği yepyeni konseptini Bodrum'a taşıdı. Marmaris Mutfak iş ortaklığı ile Konacık Mahallesi, Atatürk Bulvarı üzerinde açılan yeni mağaza ve showroom, Kütahya Porselen'in tarz sahibi ve fonksiyonel ürünlerini tüketicilerle buluştururken, ev tüketicilerinin yanı sıra gastronomi profesyonellerine de hizmet verecek. 

Yenilikçi, özgür ve tasarım ödüllü ürünler Bodrum sofralarıyla buluşuyor

Kütahya Porselen’in yenilikçi ve dinamik serilerini barındıran mağazada, özellikle Bodrum’da yaşayan tüketicilerin günlük yaşam tarzlarına uygun, kendilerinin oluşturabileceği tamamen özgür ürün gamının yanı sıra, sunum ağırlıklı sofralar için profesyonel seriler de tüketicilerin beğenisine sunulacak. Mağaza, Kütahya Porselen'in ünlü tasarım ödüllü ürünlerini, yemek, çay, kahve, kahvaltı takımlarını, porselen tencere ve aksesuarlarını tüketicilerle buluşturacak. 

Görkemli açılış

Kokteyl ile başlayan açılış töreni, Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli, Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gülden Güral, Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Berna Erbilek, Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un eşi Pervin Ersoy, Gül Gölge, Esra Oflaz Güvenkaya, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Opera Sanatçısı Hakan Aysev'in yanı sıra iş ve cemiyet hayatından çok sayıda seçkin davetlinin katılımıyla gerçekleşti. 

 Açılış sonrasında ünlü opera sanatçısı Hakan Aysev mini konseri ile davetlilere müzik ziyafeti yaşattı. 

"Yeni başarılara imza atmaya devam ediyoruz"

Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli, Bodrum mağazasının açılışıyla ilgili yaptığı açıklamada ürün tasarımında olduğu gibi yeni mağazacılık tasarımıyla da porselen sektörünün geleceğine yön verdiklerini ve bu konsepti Bodrum'a da taşımaktan son derece mutlu olduğunu söyleyerek şöyle konuştu: "Tüm dünya olarak zorlu bir süreçten geçtik. Kütahya Porselen pandemi döneminde de tüm tedbirleri alarak, üretmeye, yeni başarılara imza atmaya devam etti. 4000'den fazla ve 300'den fazlası da ödüllü tasarımları olan Karim Rashid iş birliğimiz ile müthiş bir heyecanla ortaya çıkardığımız Skallop koleksiyonumuzu geçtiğimiz günlerde tanıttık. Bunun yanında showroom yatırımlarımızı hızlandırarak Antalya, Ankara, İstanbul ve İzmir'de yeni mağazalarımızı açtık. Bodrum'daki bu mağazamız ile özel tasarımlardan hediyeliklere kadar birçok özel ürünü tüketicilerle buluşturmaktan mutlu ve gururluyuz."

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un eşi Pervin Ersoy da açılıştaki konuşmasında, "Bu güzel tabloyu paylaşmak için geldim. Tüm Güral Ailesi'ne ve Kütahya Porselen'e teşekkür ederek başlamak istiyorum çünkü yerli ve milli konusunda en büyük desteği verdiklerini düşünüyorum. Türkiye için en önemli şey kendi malımızı, kendi ürettiğimizi kullanmak, değerini ve kıymetini bilmek. Kütahya Porselen, bu anlamda yıllardır ürettiği ürünler ile evimizde yerini alıyor. Değerli ailemizin başarılarının devamını diliyorum" dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ise Marmaris ve Bodrum'un kardeş iki ilçe olduğunu dile getirerek, "Bodrum 3 bin 500 yıldır mutluluğun adresidir. İşini aşkla yapan Marmaris Mutfak ve onun üzerinde ismini taşıdığı Kütahya Porselen burada hizmet vermesi Bodrumumuza aşk ve sevgi katacak olması bizleri çok mutlu etti. İki markanın birleşmesi ile Bodrumumuzu hem ekonomisine hem de turizmine büyük katkı sağlayacaktır. Bu yatırımları için şükran ve minnetlerimi bizi buradan ifade etmek istiyorum" dedi.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz Bodrum'a yatırım yapanın her zaman kazanacağını vurgulayıp, "Bodrum nasıl bir marka ise Kütahya Porselen de büyük bir marka. Bodrum, turizmde olduğu kadar ticarette ciddi bir potansiyele sahip bir konumda. Buraya yatırım yapan asla kaybetmez Kütahya Porselen ve Marmaris Mutfak ailesine hayırlı olsun dileğinde bulunup, bu yatırımları için şükranlarımızı arz ediyorum" dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Marble İzmir-Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı 29'uncu kez kapılarını açtı
Marble İzmir-Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı...
Türk demir çelik sektörü yenilenebilir enerjiye yatırım yapıyor
Türk demir çelik sektörü yenilenebilir enerjiye yatırım...