Konak'ta amatör sporculara gıda desteği
Amatör spora verdiği destekle dikkat çeken Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, bu ramazanda da sporcuları unutmadı.
![Konak'ta amatör sporculara gıda desteği](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2021/05/konak-ta-amator-sporculara-gida-destegi.jpg)
Amatör spora verdiği destekle dikkat çeken Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, bu ramazanda da sporcuları unutmadı. Konak Belediyesi, ilçedeki amatör spor kulüplerine bayram öncesi 440 adet erzak kolisi dağıttı.
Konak Belediyesi, bu Ramazan Bayramı öncesinde de amatör spor kulüplerini unutmadı. Kulüplere düzenli olarak malzeme desteği sağlayan, federasyon katılım paylarının ödenmesine destek sunan Konak Belediyesi, sporculara geçen yıl olduğu gibi bu sene de ramazanda erzak kolisi dağıttı. İçinde uzun süre kullanabilecek gıda paketlerinin bulunduğu 440 erzak kolisi, Konak Amatör Futbol Kulüpleri Derneği’yle birlikte hareket edilerek, ihtiyaç sahibi sporcular ile ailelerine ulaştırıldı.
Amatör spora tam destek
Göreve geldiği günden bugüne amatör spora verdiği destekle dikkat çeken Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, “Amatör spor kulüpleri gençleri sporun, sporun kazandırdığı güzelliklerin içinde, kötü alışkanlıklardan uzakta tutuyor. Birlikte hareket etmeyi, yardımlaşmayı, iyiyi öğretiyor. Bu nedenle kulüplerimizin, yerel yönetim olarak bizlerin desteğiyle güçlenmeleri de çok önemli. Ben de sporun içinden geliyorum ve sporun gençlere, topluma neler kazandırdığını biliyorum. Spora destek olmayı bu nedenle de çok önemsiyorum. Pandemi birçok kesimi etkilediği gibi, bu kulüplerimizi de zora soktu. Dayanışmaya her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Bizler de ihtiyaç doğrultusunda hazırladığımız kolilerimizi sporcularımıza ulaştırdık. Sporcularımıza, ailelerine, ilçemizdeki tüm amatör spor kulüplerimizin değerli yöneticilerine sağlıklı, mutlu bayramlar diliyorum” dedi.
Batur, ilçede özellikle pandemi nedeniyle dara düşen tüm kesimlerin yanında olmaya, en büyük yarayı alan esnafı desteklemeye devam edeceklerini de vurguladı.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai