Kiraz'da derelerden 4 bin 320 ton atık çıkarıldı
İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü şiddetli yağışlarda yaşanabilecek taşkınları önlemek için kent genelinde olduğu gibi Küçük Menderes Havzası’nda da çalışma yürütüyor.
![Kiraz'da derelerden 4 bin 320 ton atık çıkarıldı](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2023/12/kiraz-da-derelerden-4-bin-320-ton-atik-cikarildi.jpg)
01 Aralık 2023 - 16:48
İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü şiddetli yağışlarda yaşanabilecek taşkınları önlemek için kent genelinde olduğu gibi Küçük Menderes Havzası’nda da çalışma yürütüyor. Kiraz’ın 14 mahallesinde tamamlanan çalışmalarda bu şu ana kadar toplam 4 bin 320 ton atık malzeme dere yataklarından uzaklaştırıldı.
İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, vatandaşların kent genelinde etkili olan şiddetli yağışlar nedeniyle mağduriyet yaşamaması için kapsamlı çalışmalar yürütüyor. Bu amaçla Kiraz’ın Çatak, Saçlı, Yeşildere, Suludere, Doğancılar, Tumbullar, Umurlu, Karabulu, Olgunlar, Haliller, Sarısu, Çanakçı, Taşlıyatak ve Sırımlı mahallelerinde dere temizlikleri yapıldı, dere ve yol geçişleri düzenlendi.
9 bin 170 metre dere yatağında tamamlanan çalışmalar sonunda 3 ay içinde toplam 4 bin 320 ton atık malzeme çıkarıldı. İZSU ekipleri dere yapısına uygun olmadığı için su geçişine engel olan eski dere-yol geçiş yapılarını da dere yatağına ve derenin su rejimine uygun prefabrik yapılarla değiştirdi. Dere-yol geçiş düzenleme çalışmaları kapsamında 31 noktada 144 prefabrik yapı değiştirildi.
Sel ve taşkın önlemleri kapsamında Kiraz’ın yanı sıra Menderes, Torbalı, Selçuk, Bayındır, Tire, Ödemiş ve Beydağ ilçelerinde de çalışmalar devam ediyor.
İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, vatandaşların kent genelinde etkili olan şiddetli yağışlar nedeniyle mağduriyet yaşamaması için kapsamlı çalışmalar yürütüyor. Bu amaçla Kiraz’ın Çatak, Saçlı, Yeşildere, Suludere, Doğancılar, Tumbullar, Umurlu, Karabulu, Olgunlar, Haliller, Sarısu, Çanakçı, Taşlıyatak ve Sırımlı mahallelerinde dere temizlikleri yapıldı, dere ve yol geçişleri düzenlendi.
9 bin 170 metre dere yatağında tamamlanan çalışmalar sonunda 3 ay içinde toplam 4 bin 320 ton atık malzeme çıkarıldı. İZSU ekipleri dere yapısına uygun olmadığı için su geçişine engel olan eski dere-yol geçiş yapılarını da dere yatağına ve derenin su rejimine uygun prefabrik yapılarla değiştirdi. Dere-yol geçiş düzenleme çalışmaları kapsamında 31 noktada 144 prefabrik yapı değiştirildi.
Sel ve taşkın önlemleri kapsamında Kiraz’ın yanı sıra Menderes, Torbalı, Selçuk, Bayındır, Tire, Ödemiş ve Beydağ ilçelerinde de çalışmalar devam ediyor.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai
YORUMLAR