İzmir Yıldızı Ödülleri için geri sayım başladı: Toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik projeler katılabiliyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “kadın dostu kent” vizyonu doğrultusunda toplumsal cinsiyet eşitliği için önemli bir adım daha atılıyor...

İzmir Yıldızı Ödülleri için geri sayım başladı: Toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik projeler katılabiliyor
11 Şubat 2022 - 14:08
İzmir Büyükşehir Belediyesi kadına yönelik her türlü şiddet ve ayrımcılığın önlenmesine yönelik iyi uygulama örneklerine ödül verecek. “İzmir Yıldızı Ödülleri”ne yerel yönetimler, şirketler, kurumlar, sivil toplum kuruşları, meslek odaları ve gerçek kişiler toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik projeleriyle katılabilecek. Projelerin son teslim tarihi 15 Şubat.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “kadın dostu kent” vizyonu doğrultusunda toplumsal cinsiyet eşitliği için önemli bir adım daha atılıyor. Kadına yönelik her türlü şiddet ve ayrımcılığın önlenmesine yönelik iyi uygulama örneklerine her yıl İzmir Yıldızı Ödülleri vermeye hazırlanan İzmir Büyükşehir Belediyesi, dernekler, vakıflar, meslek odaları, gönüllü kuruluşlar, yerel yönetimler, firmalar ve gerçek kişilerin projelerini bekliyor.

İzmir Yıldızı Ödülleri’ne katılacak projelerin 15 Şubat 2022’ye kadar [email protected] adresine gönderilmesi gerekiyor. Ödül töreni ise 8 Mart’ta Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde yapılacak.

Proje başlıkları
İzmir Yıldızı Ödülleri için toplumsal cinsiyet eşitliğini hayata geçirmeye yönelik somut uygulamalar, istihdam yaratılması, girişimciliğin, kooperatifçiliğin teşviki, kadınların ekonomik ve sosyal hayata katılımının arttırılması, şiddetle mücadele, kız çocuklarının ve genç kadınların desteklenmesi, temsilde eşitlik alanlarındaki projeler kabul edilecek.

Başvuru için neler gerekiyor?
Yarışmaya katılmak isteyenlerin projenin adı, kapsamı, hedef kitlesi, ulaşılan kişi sayısı, projenin hedeflenen toplam etkisi gibi verilerle birlikte projeye ait video, fotoğraf, görseller ve broşür gibi tanıtım materyallerini de başvuru dosyasına eklemeleri gerekiyor.

Seçili Kurul değerlendirecek
Seçici kurul İzmir Büyükşehir Belediyesi Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu, İzmir Barosu, Yaşar Üniversitesi, İzmir Ticaret Borsası, İzmir Gazeteciler Cemiyeti, TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu, İzmir Kent Konseyi ve Köy-Koop temsilcilerinden oluşacak.

Ayrıntılı bilgi (232) 293 45 64 numaralı telefondan alınabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Tugay: "Aliağa'da kontrolsüz gemi sökümüne izin verilemez"
Başkan Tugay: “Aliağa'da kontrolsüz gemi sökümüne izin...
İran, tuzağa mı çekilmek isteniyor?
İran, tuzağa mı çekilmek isteniyor?