İzmir'in 91 yıllık markası Şaşal Su geri dönüyor!
İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketi İzDoğa, yeniden Türkiye ile buluşturmaya hazırlandığı Şaşal Suyu’nun logosunu yeniledi. Türkiye’nin özlenen su markası Şaşal’ın logosu, eski cam şişelerdeki görsel kimliğe sadık kalınarak hazırlandı.
![İzmir'in 91 yıllık markası Şaşal Su geri dönüyor!](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2023/08/izmir-in-91-yillik-markasi-sasal-su-geri-donuyor.jpg)
16 Ağustos 2023 - 21:28
Şaşal Suyu yeniden buluşmaya hazır
İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketi İzDoğa, Türkiye’nin en eski markalarından Şaşal Suyu’nu yeniden Türkiye’yle buluşturuyor. 91 yıllık bir Cumhuriyet markası olan Şaşal, yenilenen logosuyla çok yakında raflarda yerini alacak.İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketi İzDoğa, yeniden Türkiye ile buluşturmaya hazırlandığı Şaşal Suyu’nun logosunu yeniledi. Türkiye’nin özlenen su markası Şaşal’ın logosu, eski cam şişelerdeki görsel kimliğe sadık kalınarak hazırlandı. İzmir Menderes'teki tek bir kaynaktan doldurulan su, adını kaynağın çıktığı Şaşal köyünden alıyor.
Şaşal yazısı korundu
Logonun yeni versiyonunda önceki yıllarda kullanılan tasarıma çağdaş bir anlayış getirildi. Görsel kimlik çalışmasında Şaşal yazısı aynen korundu, yazının etrafındaki damla ise suyun döngüsünü simgeleyecek şekilde dışa doğru yayılan harelerle genişletildi. Şaşal logosu cam şişelerde beyaz üzeri mavi, pet şişelerde ise çivit mavisi üzerinde beyaz renkte görünecek.
Deneme dolumları başladı
İzDoğa, Ekim 2022’de İZSU’dan kiraladığı 2011 yılından beri atıl durumda olan Şaşal Su Fabrikası’nı yeniden kurdu. Gerekli tadilatların yapıldığı binalarda, yepyeni pet ve cam şişe hattı makineleri kuruldu. Fabrikada iki hafta önce deneme dolumları başladı. Türkiye, özlediği Şaşal Suyu’nu yıllar sonra yeniden, yeni kimliğiyle raflarda görecek.
Testler yapılıyor
Deneme dolumları boyunca tesis içinde bulunan laboratuvarda kalite standartlarına uygun aralıklarla sudan numune alınarak düzenli olarak testler yapılıyor.İlk etapta 750 ml ve 330 ml’lik cam şişe dolumu yapılacak olan fabrikada sonbahar aylarından itibaren 0,5 litre, 1,5 litre ve 5 litrelik pet şişelerin dolumu da yapılacak.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai
YORUMLAR