İzmir'de Gönüllülüğe Saygı Anıtı'nın açılışı yapıldı
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin kararıyla yapımına başlanan, İzmir Kent Konseyi koordinasyonuyla yapımı tamamlanan Gönüllülüğe Saygı Anıtı’nın açılışına katıldı.
![İzmir'de Gönüllülüğe Saygı Anıtı'nın açılışı yapıldı](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2023/10/izmir-de-gonulluluge-saygi-aniti-nin-acilisi-yapildi.jpg)
03 Ekim 2023 - 21:13
İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin kararıyla yapımına başlanan Gönüllülüğe Saygı Anıtı’nın açılışı Başkan Tunç Soyer tarafından yapıldı.
Konak Vapur İskelesi yanındaki çim alanda düzenlenen törende konuşan Başkan Soyer “Bu anıt tüm gönüllülere minnet borcumuzun göstergesidir. İzmir’in tüm gönüllülerine canı gönülden teşekkür ediyorum. İyi ki varlar” dedi.İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin kararıyla yapımına başlanan, İzmir Kent Konseyi koordinasyonuyla yapımı tamamlanan Gönüllülüğe Saygı Anıtı’nın açılışına katıldı. Konak Vapur İskelesi yanındaki çim alanda düzenlenen açılışa önceki dönem İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay, İzmir Kent Konseyi Başkanı Nilay Kökkılınç, İzmir Kent Konseyi üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. İzmir Kent Konseyi üyesi sivil toplum örgütlerinin oylarıyla belirlenen, canlılara, doğaya, kente karşılıksız emek veren gönüllüler ve sivil toplum örgütlerine ithaf edilen anıt, heykeltıraş Onur Eray’ın tasarımıyla İzmir’e kazandırıldı.
“Gönüllülük insanı yücelten bir şey”
Gönüllülük Anıtı’nın çok anlamlı bir girişim olduğunu ifade eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Demokrasi 5 yılda bir sandığa gitmekten ibaret değil. Demokrasi hayatın her anında ve her alanında insanların önünü açacak bir yaşam biçimi. Farklılıklarla bir arada olmak demek. Bu işin dinamosu da insanlardır. İzmir gönüllülük konusunda belki de Türkiye’nin en yüce insanlarını içinde barındıran şehir. Pandemide, depremde dayanışmayı gördük. Gönüllülük insanı yücelten bir şey. Gönüllü olduğumuz sürece sadece çevremize değil kendi geleceğimize de yatırım yapıyoruz. Kendi vicdanımızı besliyoruz ve vicdanımızı diri tutuyoruz. Bu anıt tüm gönüllülere minnet borcumuzun göstergesidir. İzmir’in tüm gönüllülerine canı gönülden teşekkür ediyorum. İyi ki varlar” dedi.
“Bu anıt bir teşekkürdür”
Açılışta konuşan İzmir Kent Konseyi Başkanı Nilay Kökkılınç, “İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin tüm siyasi partilerin katılımıyla kente kazandırılmasına karar verdiği bu anıt, Birleşmiş Milletler’in ilan ettiği Dünya Gönüllüler Günü’nde İzmir Kent Konseyi’nin paydaşı olduğu sivil toplum üyelerinin oylarıyla seçilmişti. Bu anıt hem topluma karşılıksız emeği geçen gönüllülere bir teşekkür hem de toplumu sanat yoluyla gönüllülüğe teşvik eden bir görseldir” diye konuştu.- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai
YORUMLAR