İSİB Genel Kurulu, Yeni Yönetim ve Denetim Kurulunu Seçti

Türk İklimlendirme Sektörü’nün global alandaki en büyük paydaşı İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) 28 Nisan tarihinde gerçekleştirilen olağan seçimli genel kurulu ile yeni Yönetim ve Denetim Kurulu’nu seçti.

İSİB Genel Kurulu, Yeni Yönetim ve Denetim Kurulunu Seçti
29 Nisan 2022 - 11:56
Türk İklimlendirme Sektörü’nün global alandaki en büyük paydaşı İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) 28 Nisan tarihinde gerçekleştirilen olağan seçimli genel kurulu ile yeni Yönetim ve Denetim Kurulu’nu seçti. 4 yıllık dönemin ardından düzenlenen olağan seçimli genel kurul sonrası bir önceki başkan olan Üntes Isıtma Klima Soğutma San. Ve Tic. A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal oy birliği ile yeniden başkan olarak seçildi.

İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal, genel kurulda yaptığı sunumda Türk İklimlendirme Sektörünün son 4 yılda yurtdışı pazarlarda çok iyi bir büyüklüğe ulaştığını ifade ederek şunları söyledi: “Türk İklimlendirme Sektörü olarak ihracat büyüklüğümüzü sürdürülebilir şekilde yükseltiyor ve Türkiye’nin büyümesine ve gelişimine sektör olarak büyük bir katkı sağlıyoruz. 2021 yılını 6,2 milyar dolarlık ihracat büyüklüğü ile kapatan sektörümüzün 2022 yılını ise 7 milyar doları aşan bir büyüklük ile kapatacağını öngörüyoruz. İhracatçılarımız Dünya’nın tüm coğrafyalarında çok ciddi ticari aktiviteler yürütüyor ve uluslararası piyasalarda etkinleşiyor. Şu an 200’ü aşkın ülkeye Türkiye’de üretilen iklimlendirme ürünlerini ihraç ediyoruz. Pazarlamadan satışa, iletişimden uygulamaya kadar Türk İklimlendirme sektörü, tüm paydaşları ile koordineli ve verimli bir şekilde ilerliyor. En büyük hedefimiz dış ticaret fazlası veren bir sektör olarak sürekliliği sağlamak. Avrupa ülkelerinin yanı sıra, potansiyel vadeden ve ülkemizin hak ettiği kadar pazar payı alamadığı Orta Asya ülkeleri, Afrika ve Güney Amerika ülkelerinde pazar payımızı artırmak istiyoruz. Bunun için sektörümüzün global pazarlardaki en büyük destekçisi İSİB olarak kararlı bir şekilde ihracatçılarımıza destek oluyoruz. Şu an İSİB’in üye sayısı 2.200’ü aşmış durumda. Katılım sağladığımız fuarlarda ihracatçılarımızın kullanımına sunduğumuz standlar, ticari heyet organizasyonları, alım heyeti organizasyonları, milli katılım organizasyonları ile üyelerimize pazarlama ve iletişim alanında ticari köprüler kuruyoruz. Ayrıca pandemi dönemi sonrası önemi bir kez daha ortaya çıkan dijital ortamdaki tanıtım ve pazarlama faaliyetleri de öncelikli olarak gündemimizde yer alıyor. İSİB olarak kurduğumuz Ürün Arama Motorunun dünya çapında kapsamlı tanıtımına devam ediyoruz. Gerek Youtube, gerekse diğer dijital medya ortamlarında da aktif olarak tanıtım faaliyetlerimiz devam ediyor. Bununla birlikte üye firmalarımızın ihtiyaçlarına birebir cevap verecek Dış Ticaret İstihbarat Merkezimizle de hizmet vermeye devam ediyoruz.”

Genel Kurul görüşmelerinden sonra Üntes Isıtma Klima Soğutma San. Ve Tic. A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal’ın başkanlığında oluşturulacak yeni Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu’na üye gönderecek şirketler aşağıdaki şekilde seçildi.
 
Yönetim Kurulu Asil Üyeleri:
 1- AFS FLEXİBLE KANAL TİCARETİ A.Ş.           
 2- FRİTERM TERMİK CİHAZLAR SAN.VE TİC.A.Ş.                  
 3- FRİGOBLOCK SOĞUTMA SİSTEMLERİ SAN. VE TİC. A.Ş.           
 4- DAIKIN ISITMA VE SOĞUTMA SİSTEMLERİ SAN.TİC. A.Ş.           
 5- DİKTAS SOĞUTMA VE METAL İMALAT SAN. VE TİC. A.Ş            
 6- BOSCH TERMOTEKNİK ISITMA VE KLİMA SAN. VE TİC. A.Ş.      
 7- VATBUZ ISITMA SOĞUTMA VE HAV. SAN. PAZ. TİC. LTD. ŞTİ    
 8- DUYAR VANA MAKİNA SAN. VE TİC. A.Ş.                                       
 9- ÇUKUROVA ISI A.Ş.                                                                            
10-AZUR YALITIM SAN. VE TİC. A.Ş.                                                    
 
Denetim Kurulu Asil Üyeleri:
1- GENERAL FİLTER HAVAK FİLTRE SANAYİ VE TİC. A. Ş.          
2- NİBA SU SOĞUTMA KULELERİ SAN. TİC. A.Ş.                           
3- AKKAYA ISI MAKİNALARI VE DOĞAL GAZ SAN. VE TİC. A.Ş.   


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Önemli Kararlar Alındı
İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Önemli Kararlar Alındı
'Arıcılık mesleği hileli ballar yüzünden yaşlanıyor!'
'Arıcılık mesleği hileli ballar yüzünden yaşlanıyor!'