İmamoğlu bayram ziyareti için memleketi Trabzon'da

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, eşi Dr. Dilek Kaya İmamoğlu, oğulları Semih İmamoğlu ve kızları Beren İmamoğlu ile birlikte memleketi Trabzon’da...

İmamoğlu bayram ziyareti için memleketi Trabzon'da
11 Nisan 2024 - 17:26

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bayram nedeniyle mezarlık ziyaretleri yapmak amacıyla eşi Dr. Dilek Kaya İmamoğlu, oğulları Semih ve kızları Beren ile birlikte memleketleri Trabzon’a geldi.

İmamoğlu, Trabzon Havaalanı’nda yüzlerce hemşehrisi tarafından horonlarla karşılandı. 2 gün Trabzon’da kalacak İmamoğlu Ailesi, ilk gün Dilek Hanım’ın Çarşıbaşı ilçesi Kovanlı Köyü’nde bulunan aile kabristanını ziyaret edip, dua okudu. İBB Başkanı, eşi ve çocukları, yarın da Akçaabat Cevizli Köyü’ndeki İmamoğlu aile kabristanına ziyarette bulunacak.  


İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, eşi Dr. Dilek Kaya İmamoğlu, oğulları Semih İmamoğlu ve kızları Beren İmamoğlu ile birlikte memleketi Trabzon’a geldi.

CHP Trabzon milletvekili Sibel Suiçmez, CHP’li Giresun Belediye Başkanı Fuat Köse, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya, Görele Belediye Başkanı Hasbi Dede ve İYİ Partili Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık tarafından horonlarla karşılanan İmamoğlu, kendisini bekleyen ve sevgi gösterilerinde bulunan coşkulu kalabalığa yaptığı kısa konuşmada, “Zahmet ettiniz. Bütün hemşehrilerime güzel bir Ramazan Bayramı diliyorum. Hepinizin ailelerine, en içten sevgi ve saygılarımı iletiyorum. Güzel şehrimizin büyüklerimizin ellerinden öperim. Özellikle can kurban güzel ablalarımız gelmiş. Sizi yürekten kucaklıyorum. İyi ki varsınız. Yarın, İstanbul'umuzun inşallah çok güzel eşleşerek, iyi hizmetler yapacağımız Ortahisar Belediyesi’nde buluşalım. Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum” ifadelerini kullandı.  
 

İLK ZİYARET KOVANLI KÖYÜ’NE 

İmamoğlu ve ailesi, havaalanındaki coşkulu karşılamanın ardından, Dilek Hanım’ın Çarşıbaşı ilçesinde bulunan Kovanlı Köyü’ne doğru yola çıktı. Yaklaşık 1000 rakımlı köyde bulunan yakınlarıyla bayramlaşan ve anı fotoğrafları çektiren İmamoğlu Ailesi, Dr. Dilek Kaya İmamoğlu’nun 9 Nisan 2021’de yaşamını yitiren annesi Hava Kaya’nın mezarını ziyaret edip, dua okudu. Daha sonra Dr. Dilek Kaya İmamoğlu’nun köydeki baba evine geçen İmamoğlu ailesi, yakınlarıyla çay eşliğinde sohbet etti. İBB Başkanı, eşi ve çocukları, yarın da Akçaabat Cevizli Köyü’ndeki İmamoğlu aile kabristanına ziyarette bulunacak. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin ölümünün politik sonuçları ne olur?
İran Cumhurbaşkanı Reisi’nin ölümünün politik sonuçları ne...
İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin Helikopter Kazası: Emekli Pilot Kazım Dalkıran Değerlendirdi
İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin Helikopter Kazası: Emekli Pilot...