Atatürk'ün Seferihisar'a Gelişinin 90. Yılı Coşkuyla Kutlandı
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Seferihisar’a gelişinin 90. yıl dönümü büyük coşkuyla kutlandı.
![Atatürk'ün Seferihisar'a Gelişinin 90. Yılı Coşkuyla Kutlandı](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2024/04/ataturk-un-sinop-a-gelisinin-90-yili-coskuyla-kutlandi.jpg)
11 Nisan 2024 - 17:42
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Seferihisar’a gelişinin 90. yıl dönümü büyük coşkuyla kutlandı. Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törene Seferihisar Kaymakamı Mehmet Şerif Olcaş, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Jandarma Muhabere Alay Komutanı Albay Enver Öztürk, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Seferihisar Belediye Bandosu eşliğinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından, Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu.
“ATAMIZIN AYAK İZLERİ VAR”
Törende konuşma yapan Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, “Yılgın ve yorgun hissettiğimizde bugünlere kolay gelmediğimizi ve ne olursa olsun vazgeçmeyeceğimizi hatırlatan bir mücadele olduğunu biliyoruz. İşte bu yüzden yalnızca 11 Nisan’da değil, her gün hatırlamamız gereken bir şey var. Bu sokaklardan Mustafa Kemal Atatürk geçti. Bu caddelerde Atamızın ayak izleri var” dedi.
SEFERİHİSAR’A 11 NİSAN MÜJDESİ
Başkan Yetişkin, yeni projesi 11 Nisan Kültür Merkezi müjdesini de verdi: “Seferihisar Belediyesi olarak Atatürk’ün izinden giden, kültür ve sanat ile yetişen nesiller için Seferihisar’a çok amaçlı bir kültür merkezi yapacağız ve adı da 11 Nisan Kültür Merkezi olacak. Atamızın bize miras bıraktığı laik ve demokratik değerleri korumak için Seferihisar’da üzerimize düşen ne varsa bundan sonra da yapacağız. Buradaki kalabalığa baktığımda tüm kalbimle başaracağımıza inanıyorum.”
Başkan Yetişkin, törene katılan tüm katılımcılara teşekkür ederek, Ramazan bayramlarını kutladı.
“ATAMIZIN AYAK İZLERİ VAR”
Törende konuşma yapan Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, “Yılgın ve yorgun hissettiğimizde bugünlere kolay gelmediğimizi ve ne olursa olsun vazgeçmeyeceğimizi hatırlatan bir mücadele olduğunu biliyoruz. İşte bu yüzden yalnızca 11 Nisan’da değil, her gün hatırlamamız gereken bir şey var. Bu sokaklardan Mustafa Kemal Atatürk geçti. Bu caddelerde Atamızın ayak izleri var” dedi.
SEFERİHİSAR’A 11 NİSAN MÜJDESİ
Başkan Yetişkin, yeni projesi 11 Nisan Kültür Merkezi müjdesini de verdi: “Seferihisar Belediyesi olarak Atatürk’ün izinden giden, kültür ve sanat ile yetişen nesiller için Seferihisar’a çok amaçlı bir kültür merkezi yapacağız ve adı da 11 Nisan Kültür Merkezi olacak. Atamızın bize miras bıraktığı laik ve demokratik değerleri korumak için Seferihisar’da üzerimize düşen ne varsa bundan sonra da yapacağız. Buradaki kalabalığa baktığımda tüm kalbimle başaracağımıza inanıyorum.”
Başkan Yetişkin, törene katılan tüm katılımcılara teşekkür ederek, Ramazan bayramlarını kutladı.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai
YORUMLAR